MAKİNA HANGAR 10 ŞUBAT’TA AÇILACAK

KARTAL MÜHENDİSLİK VE TEKNOLOJİ MERKEZİ MAKİNA HANGAR’DA MÜHENDİSLİK VE TEKNOLOJİ ALANINDA ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR İLE İNOVASYON VE ARGE FAALİYETLERİ YAPILACAK, EĞİTİMLER VERİLECEK
 Tarih: 06-02-2024 14:03:34
MAKİNA HANGAR 10 ŞUBAT’TA AÇILACAK

''Mühendisin Gücü Geleceğin Gücü'' vizyonu ile Kartal Belediyesi ve Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube ortaklığıyla hayata geçirilen Bilim, Mühendislik ve Teknoloji Merkezi Makina Hangar, 10 Şubat Cumartesi günü törenle hizmete açılacak.

Mühendislik ve teknoloji alanında önemli çalışmaların gerçekleşeceği, İnovasyon ve ARGE faaliyetlerinin yapılacağı Makina Hangar’da birbirinden farklı yüzlerce konuda eğitimler de verilecek.

ODA VE SEKTÖR TEMSİLCİLERİ HANGAR’DABULUŞTU

Projenin hayata geçmesine katkı sunan oda ve sektör temsilcileri Makina Hangar’da gerçekleşen lansmanda bir araya geldiler.

Projeye katkı sunanlara plaketlerin de verildiği geceye Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tataroğlu'nun yanı sıra sektör dernekleri, oda gönüllüleri, destekçi firmalar, sektörlerinde öncülük eden pek çok kurum, kuruluş ve firma katılım gösterdi.

MAKİNA HANGAR GELECEK VİZYONU

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tataroğlu, lansmanda yaptığı konuşmada Makina Hangar projesinin ülke sanayisinin kalkınması noktasında önemli bir adım olduğunu belirtti.

Tataroğlu, meslektaşların mesleki gelişimlerinin desteklenmesinden mevcut sistemde bilimsel eğitimden uzaklaştırılan çocukların, gençlerin bilim ve teknikle tanıştırılarak geleceğin bilim insanlarının yetişmesi konularına kadar Makina Hangar’ın geliştirici olacağını ifade etti. 

Makina Hangar projesinin sektörden pek çok firma ve derneğin katkıları, üyelerin destekleriyle kendi özgücüne dayalı şekilde ortaya çıkıp geliştiğini vurgulayan İbrahim Tataroğlu, Makina Mühendisleri Odası adına tüm destekçilere teşekkürlerini sundu.

ÇOCUKLARA DA EĞİTİM VERİLECEK

Makina Hangar proje ortağı Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de konuşmasında Kartal’daki atıl hangar alanından bir mühendislik ve teknoloji üssü yaratma hedefiyle yola çıktıklarını dile getirerek, projenin sürükleyicisi olan Makina Mühendisleri Odası ile destekçi tüm kurum ve kişilere teşekkür etti.

Kartal’daki ailelere ve çocuklara verdiği söz ile projenin kendisinde yarattığı duyguyu ifade eden Başkan Yüksel, önce Kartal bölgesindeki, ardından İstanbul’daki tüm ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerin okullarından Makina Hangar’a getirilerek öğrencilere yönelik eğitim parkurunda bilim ve teknikle tanıştırılacaklarını bildirdi.

Makina Hangar projesinin kolektif dayanışma duygusuyla büyüdüğünü vurgulayan Yüksel, projenin iyi bir başlangıç olduğunu ve çalışmaların sürdürüleceğini ifade etti.

Konuşmaların ardından sektörden destekçi firmalara ve kişilere plaket takdiminde bulunuldu.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER KARTAL Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • Tüm Anketler
    İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?
    YUKARI