KÜÇÜKÇEKMECE’DE “MASALİSTANBUL” FESTİVALİ SONA ERDİ

MASAL KAMYONU İLEN-BARIŞ TEMALI MASALLAR 5 GÜN BOYUNCA, İLÇENİN FARKLI NOKTALARINDA ÇOCUK VE YETİŞKİNLERLE BULUŞTURULDU
 Tarih: 10-06-2024 14:20:50
KÜÇÜKÇEKMECE’DE “MASALİSTANBUL” FESTİVALİ SONA ERDİ

Küçükçekmece Belediyesi’nin “Barış Masallar” temasıyla beşincisi gerçekleştirdiği Uluslararası ‘Masalİstanbul’ Festivali, Güzel Sanatlar Akademisi’nde gün boyu devam eden atölyeler ve Seyir Parkı’nda düzenlenen konserle sona erdi. Seiba Uluslararası Hikâye Anlatıcılığı Merkezi ile birlikte düzenlenen festivalin kapanış günü de renkli görüntülere sahne oldu.

Masal Kamyonu ile 5 gün boyunca masalları ilçenin farklı noktalarında çocuk ve yetişkinlerle buluşturan festivale bu yıl da ilgi yoğundu. Kanarya Mahallesi, Selçuklu Park, Cennet Meydan, Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi, Tevfikbey Mahallesi Rafet Uçankuş Parkı, Seyir Parkı, Güzel Sanatlar Akademisi masallarla buluşma noktaları oldu.

Festivalde anlatıcılar, Küçükçekmece Belediyesi Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi’nde özel çocuklarla buluşarak, rehabilitasyon öğrencilerine özel masallar anlattı. Masal anlatımı etkinliklerinde bu yıl, çocuklar kadar yetişkinler de barış temasında masallar ve şarkılar eşliğinde doyasıya eğlendi.

SEYİR PARKI’NDA MARAL PERK QUARTET GRUBU KONSER VERDİ

Festivalin son gününde Güzel Sanatlar Akademisi’nde gün boyu masal anlatımı ve atölye çalışmaları gerçekleştirildi. Seyir Parkı’nda ise Maral Perk Quartet Grubu, çocuklarla buluşarak onlara göl manzarasında unutamayacakları bir konser verdi. Festivalde yerel masal anlatıcılarının yanı sıra İran ve Marakeş’ten gelen uzman anlatıcılar da Küçükçekmece’ye konuk oldu.

Programa katılan Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Deniz Gürbey, masal anlatıcılarına barışı simgeleyen beyaz güvercin ve zeytin dalı temalı plaket takdim etti

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER K.ÇEKMECE Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI