KÜÇÜKÇEKMECE’DE EMEKLİLER KAFETERYASI SAYISI ARTIRILIYOR

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ 4 MAHALLEYE DAHA EMEKLİLER KAFETERYASI İNŞA EDİYOR
 Tarih: 21-02-2024 14:40:43
KÜÇÜKÇEKMECE’DE EMEKLİLER KAFETERYASI SAYISI ARTIRILIYOR

Küçükçekmece Belediyesi, kentsel yaşamın önemli bir parçası olan sosyal mekanların sayısını artırmaya devam ediyor.

Zorlaşan ekonomik koşullar karşısında uygun fiyatlarıyla vatandaşların uğrak noktası olan ve ilki Tevfikbey Mahallesi’nde açılan Emekliler Kafeteryası sayısının, ilçede 5’e yükseltiliyor.  Kentte yaşam kalitesini yükseltmek ve sosyal izolasyonu önlemek amacıyla hayata geçirilen ve Fevzi Çakmak, İnönü, Cennet ile Halkalı Merkez Mahalleleri’nde inşası devam eden yatırımlar, mart ayında hizmete açılacak.

HER YAŞTAN KENTLİYE HİTAP EDEN PROJELERİ HAYATA GEÇİRİYORUZ

Sosyal belediyecilik anlayışıyla herkes tarafından ulaşılabilir, nitelikli sosyal mekanları vatandaşların hizmetine sunduklarını ifade eden Belediye Başkanı Kemal Çebi, şunları bildirdi:

“Küçükçekmece’de her yaştan kentliye hitap eden projeleri hayata geçiriyoruz. İlçemizdeki emekli vatandaşlarımızın daha aktif ve sosyal yaşamdan izole olmadan yaşamlarını sürdürmelerini istiyoruz. Zorlaşan ekonomik koşullar karşısında emeklileri uygun fiyatlı menüleriyle destekleyen Emekliler Kafeteryası, vatandaşlarımızdan büyük ilgi gördü. Bu doğrultuda 4 mahallemize daha Emekliler Kafeteryası inşa ediyoruz. Kısa bir süre sonra tamamlanacak yatırımları, vatandaşlarımızla buluşturacağız” diye konuştu.

SOSYAL DONATI ALANLARIYLA BİRLİKTE PLANLANIYOR

Emekli ve 65 yaş üstü vatandaşların keyifle vakit geçirebilecekleri, doğanın içinde nefes alabilecekleri mekanlar oluşturmak ve sosyal refahının artırılmasına yönelik tasarlanan Emekliler Kafeteryası projesi, mutfak ve kadın-erkek–engelli tuvaletlerinin yanı sıra açık ve kapalı oturma alanlarıyla planlanarak, inşa ediliyor.

SOSYAL TESİSLERDE UYGUN FİYAT, ZENGİN MENÜ

Belediye Yanı, Menekşe, Soğuksu ve Macera Parkı sosyal tesisleriyle, ilçede sosyal tesis sayısını da 6’ya çıkaran Küçükçekmece Belediyesi, vatandaşların sosyalleşmesine katkı sunarak, uygun fiyatlı hizmetlerden faydalanmalarına imkan sağlıyor.

Küçükçekmece Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde de çay 1 TL’ye satılırken, tüm yemek ve tatlı çeşitlerini de bulmak mümkün oluyor.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER K.ÇEKMECE Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI