KÜÇÜKÇEKMECE’DE 2023 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Tarım ve Orman Bakanlığı İstanbul Orman Bölge Müdürlüğ ve Küçükçekmece Kaymakamlığı destekleri ile Küçükçekmece Dernekler Federasyonu’nun 2023 de 2023 fidan dikim etkinliği 11.11.2023 saat 11:11 de 2023 fidan toprakla buluştu.
 Tarih: 11-11-2023 19:38:11   Güncelleme: 13-11-2023 16:47:11
KÜÇÜKÇEKMECE’DE 2023 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Küçükçekmece’de faaliyet gösteren Türkiye’nin her bölgesini, hatta Orta Asya ve Balkanları temsil eden derneklerin bir araya gelerek bir çatı altın da buluşturan, Kardeşler topluluğu olarak vurgulanan, yüzlerce farklı kültürü bir araya getirme misyonunu üstlenmiş Küçükçekmece Dernekler Federasyonu Küçükçekmece’nin tüm renklerini tek çatı altında toplamayı başardı.

Ağaçlandırma günü programına;   İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Asım ALKAN, Küçükçekmece Kaymakam Vekili Başakşehir Kaymakamı Uğur TURAN, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal ÇEBİ, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Cevat ACAR, İstanbul Orman Bölge Müdür Yardımcısı İlyas ÖZDEMİR ve Orköy Şube Müdürü Yüksel ŞAFAK,

İlçe Kurum Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Muhtarlar, Dernek Başkanları, Oda, Sendika, Federasyon, Konfederasyon ve Vakıf temsilcileri olmak üzere büyük bir halk topluluğundan oluşan kalabalık bir katılım ile program gerçekleşti.

İstanbul’un Kültür açısından en zengin ilçelerinin başında yer alan,  bünyesinde en çok derneği olan Küçükçekmece’de Orman Bakanlığımızın Milli Ağaçlandırma günü ilan ettiği             11 Kasımda Cumhuriyetimizin 100.Yılına özel Küçükçekmece’ye 2023 de 2023 fidan dikimi projesi  KÜDEF tarafından hayata geçirilmiş  oldu. Her Ses, Her Renk, Her Bölge olarak faaliyetlerini sürdüren Küdef’in amacı: Kültürel bir kaynaşma sağlamak, doğduğumuz şehirler kadar, yaşadığımız kente de sahip çıkmaktır.

İstanbul Valiliği, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü, Küçükçekmece Kaymakamlığı, Kamu kurum ve kuruluşları ile Yerel Yönetimin,  Siyasi Partilerin, Muhtarların, Sivil Toplum kuruluşlarının ve Küçükçekmece halkının katılımı ile fidan dikimi programında kıymetli basın mensupları da bu güne şahit oldular.

Gelecek nesillerimiz için ormanlarımızı korumak, yurdumuzu daha sağlıklı, daha yaşanılabilir kılmak, bir farkındalık oluşturmak için Gün; Fidanları toprakla buluşturma günü. Gün; Umutları yarınlarla buluşturma günü şiyarı ile Küçükçekmece’nin birleştirici gücü Küdef’in bu anlamlı ve kıymetli etkinliği geleceğe ses ve nefes oldu.

Federasyon Başkanı Eyüp Sabri ATAY; “Bir ağaç bir insan diyerek yola çıktık ve Peygamber Efendimizin hadisi şerifinde buyurduğu gibi yarın kıyamet kopsa bile elinizdeki fidanı dikiniz anlayışıyla kentleşme yoğunluğu olan Küçükçekmece’mizin hava kirliğini azaltacağına inanarak 2023 de 2023 ağaç dikimine karar kıldık, aldığımız her nefes temiz olsun daha yaşanılır bir çevre için farkındalık oluşturduk” diyerek tüm sivil toplum kuruluşlarının da bu duyarlılığa sahip olması gerektiğini vurguladı.

 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER K.ÇEKMECE Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI