KREŞ ÖĞRENCİLERİ TEKNOLOJİK ÇALIŞMALAR YAPTI

MİNİKLER, KARTAL’DA BULUNAN MAKİNA HANGAR’DA YENİ TEKNOLOJİLERİ EĞİTİMCİLERDEN UYGULAMALI OLARAK ÖĞRENDİ
 Tarih: 23-02-2024 17:46:40
KREŞ ÖĞRENCİLERİ TEKNOLOJİK ÇALIŞMALAR YAPTI

Kartal Belediyesi ve Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube ortaklığıyla geçen günlerde açılışı gerçekleştirilen Makina Hangar-Bilim, Mühendislik ve Teknoloji Merkezi, çocukların ve gençlerin odak merkezi oldu.

Teknolojinin yeniliklerini ve keşiflerini çocuklara ve gençlere sunan Kartal Belediyesi Makine Hangar-Bilim, Mühendislik ve Teknoloji Merkezi, bilimin evrenselliğini de gözler önüne seriyor.

Bilimin deney, gözlem ve düşünce aracılığıyla sistematik bir şekilde yeni nesile aktarılmasını sağlayan merkezde, bu kez Kartal Belediyesi kreş öğrencileri, yeni teknolojileri eğitimcilerden uygulamalı olarak yerinde öğrendi.

Meraklı bakışlar eşliğinde merkezdeki bölümleri gezen ve birbiri ardına yetkililere soru soran minik öğrenciler, yeni teknolojilerle tanışma fırsatı buldu.

Çocuklar için tasarlanan Çocuk Bilim ve Deney Atölyesi’nde eğitmenler teknoloji konusunda çocuklara bilgi verdi. Basit deneylerin ileri teknolojilere nasıl temel oluşturduğu çocuklara anlatıldı. Gün boyu teknoloji ile içi içe bir gün geçiren çocuklar, lego eğitim setleriyle de renkli ve eğlenceli anlar yaşadı. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Dilek Kars ve Kreş Müdürü Hilal Kıraç da çocukları bu gezide yalnız bırakmadı.

Kreş öğrencilerine eşlik eden Başkan Yardımcısı Kars, merkezde çocukların teknolojileri keşfetme fırsatı bulduklarını ifade ederek, merkezin Kartal’daki gençler ve çocuklar için önemine vurgu yaptı.

BAŞKAN  YÜKSEL’DEN ÇOCUKLARA VE GENÇLERE DAVET

Başkan Gökhan Yüksel, özellikle çocuklar ve gençleri yeni teknolojilerle buluşturmak amacıyla böyle bir merkezi Kartal’a kazandırdıklarını belirtti.

Çocukları ve gençleri Makina Hangar-Bilim, Mühendislik ve Teknoloji Merkezi’ne davet eden Yüksel, geleceğin vizyonunu inşa edecek yeni nesili desteklediklerini belirtti.

Bilim ve teknoloji konusunda kendini tanımak ve geliştirmek isteyen gençlere de destek sunacak merkezde, çocuklarının potansiyelini keşfetmesine olanak sağlanıyor.

Çocukların bilime ilgi duymasını sağlayacak konuların yer aldığı merkezde deneyler, çocuklar ve gençlerin bilimi kavramasını sağlayacak şekilde anlatılıyor.

Hem laboratuvarda hem de dijital ortamda yapılan deneyler sayesinde, çocuklar bulundukları yerden anlamak istedikleri konuya ilişkin deneylere erişebilme imkanına da sahip olabiliyor.

Deneyler arasında sıfır atık gibi alışkanlık geliştirmeye yönelik çalışmalar yanında, ‘’Gökyüzünde Saklambaç’’ gibi eğlenceli başlıklar da var.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER KARTAL Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI