KARTAL’DA SİNEKLERLE MÜCADELE ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

KARTAL BELEDİYESİ EKİPLERİ, İLÇEDE UÇKUN VE LARVA İLE MÜCADELE KAPSAMINDA İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINI YÜRÜTÜYOR
 Tarih: 09-06-2024 20:11:58
KARTAL’DA SİNEKLERLE  MÜCADELE ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

Kartal Belediyesi, ilçede sivrisinek ve karasineklerin üreme alanlarında larva mücadele çalışmalarını başlattı. Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, vatandaşların sağlığı ve huzuru için her noktada uçkun ve larva çalışmalarını 7 gün 24 saat etkin bir şekilde yürütüyor.

Kartallı vatandaşların özellikle sıcak yaz günlerini sağlıklı ve huzurlu bir şekilde geçirebilmeleri için harekete geçen belediyeye bağlı Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ilaçlama ekipleri ile koordineli olarak “Entegre Vektör Mücadelesi” kapsamında ilaçlama çalışmalarına başladı.

Yaz mevsiminin gelmesi ve gece ısısının yükselmesiyle birlikte uçkun ve larvalara karşı mücadele çalışmalarını yapan ekipler, hazırlanan planlama doğrultusunda ilçe genelinde halk sağlığının korunması amacıyla karasinek ve sivrisineklerin birinci derecede üreme noktaları olan alanlarda koruyucu önlemler alarak ilaçlama yapıyor.

ÖNCELİK HALK SAĞLIĞI

Uçkun ve larva ile mücadele faaliyetlerinin Kartal’ın 20 mahallesinde ve diğer canlılara zarar vermeden yapıldığını belirten yetkililer, teçhizatlı araçlarla yürütülen uygulamayla daha larva döneminde çalışmaları başlattıklarını, biyolojik mücadele ile yumurta, larva ve ergin dönemlerinde yapılacak çalışmaları planlı bir şekilde uygulamaya devam edeceklerini belirttiler.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in öncülüğünde halk sağlığını merkeze alarak yaz ayları boyunca yoğun ve titiz bir çalışma sürdürecek olan ekipler, çevre dostu ilaçlama yöntemlerini kullanarak hem Kartallılar’ın hem de çevre ve diğer canlıların sağlığını korumayı amaçlıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ilaçlama ekipleri ile koordineli yürütülecek “Entegre Vektör Mücadelesi” havanın ısı durumuna göre Eylül ayı sonuna kadar sürecek olup genel larva mücadelesi yıl boyu devam ettirilecek.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER KARTAL Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI