KARTAL’DA ‘’BİR BİLENE DANIŞIYORUM KADIN BULUŞMASI’’

KARTAL BELEDİYESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ PANELDE KADIN SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLER ELE ALINDI
 Tarih: 23-02-2024 17:33:14
KARTAL’DA ‘’BİR BİLENE DANIŞIYORUM KADIN BULUŞMASI’’

Kartal Belediyesi, ilçede yaşayan kadınların ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda karşılaştıkları sorunlar ve zorluklara destek olmak amacıyla farklı konularda panel düzenlemeye devam ediyor. Kartal Belediyesi Eğitim Çadırı’nda yapılan panele kadınlar yoğun ilgi gösterdi.

Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Cumhuriyet Kadınları Derneği iş birliğiyle 'Bir Bilene Danışıyorum Kadın Buluşması' kapsamında gerçekleştirilen panelde bu kez bağımlılıkla mücadele ve ailelere düşen görevler ile medeni kanunun kadına tanıdığı haklar (boşanma, nafaka, velayet, mal paylaşımı) masaya yatırıldı.

İki oturum şeklinde yapılan panelde ilk oturumda, Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından bağımlılıkla mücadele ve ailelere düşen görevler anlatıldı.

Uyuşturucunun zararları, toplum içinde yayılımı ve neler yapılması gerektiği barkovizyon eşliğinde katılımcılara aktarıldı.

Panelin ikinci oturumunda ise, Av. Sezen Eser tarafından medeni kanunun kadına tanıdığı haklar anlatıldı. Sezer, kadının boşanma, nafaka, velayet ve mal paylaşımı konusunda nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini anlattı. Panel soru-cevap şeklinde devam etti. 

Panelin sonunda Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Dilek Kars, Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanı Şükran Öncü ile Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Deniz Karacan birer konuşma yaptı.

Kadınların karşılaştıkları sorunlar için bu tarz panellerin önemine değinen Başkan Yardımcısı Kars, kadınların birlik ve beraberlik konusunda kenetlemeleri gerektiğini ifade etti.

 

 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER KARTAL Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI