KARTAL BELEDİYESİ’NDEN ÜÇ BÜYÜK PROJE

KÜLTÜR MERKEZİ, KREŞ VE TRAFİK EĞİTİM PARKI 24 ŞUBAT CUMARTESİ GÜNÜ AÇILACAK
 Tarih: 22-02-2024 15:25:32
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN ÜÇ BÜYÜK PROJE

Kartal Belediyesi’nin Yalı-Yunus-Topselvi Kültür Merkezi, Sabiha Bengütaş Kreşi ve Trafik Eğitim Parkı’nın aralarında bulunduğu üç projesinin açılışı, 24 Şubat Cumartesi günü Yalı Mahallesi Gündem Sokak’ta düzenlenecek törenle gerçekleştirilecek.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in seçim bildirgesinde yer alan ve her biri Kartallılar’ın öncelikli ihtiyaçları düşünülerek hayata geçirilen projeler, ‘Kartal İçin Daha Yapacak Çok Şey Var’ ilkesi ile vatandaşların hizmetine sunuluyor.

Kartal’ın kültürel ve sosyal yaşamına katkı sunması amacıyla projelendirilen Yalı-Yunus-Topselvi Kültür Merkezi bünyesinde yer alan tiyatro salonu, dershane, sanat akademisi, kadın emeği gelişim ve üretim kursları, kütüphane, taziye evi ve gezegen kafe fonksiyonlarıyla da öne çıkıyor.

KARTAL’IN EN BÜYÜK KÜTÜPHANESİ

Yalı-Yunus-Topselvi Kültür Merkezi; içinde yer alan 200 kişilik tiyatro salonuyla; konser, tiyatro, konferans, eğitim seminerleri ve daha birçok kültürel hizmetler için oluşturulurken, yine ders çalışma alanlarının da olduğu Kartal’ın en büyük kütüphanesini bünyesinde barındırması açısından da dikkat çekiyor.

KARTAL AKADEMİ’NİN İKİNCİ DESTEK EĞİTİM KURSU DA HAYATA GEÇİRİLİYOR

Öte yandan bölgede ikamet eden gençlerin eğitim alanındaki başarı oranını artırmak amacıyla Başkan Gökhan Yüksel’in KARTAL AKADEMİ’yi kurup bünyesinde hizmete açtığı Mustafa Necati Destek Eğitim Kursu gibi akademinin ikinci destek eğitim kursu da Yalı-Yunus-Topselvi Kültür Merkezi bünyesinde hayat buluyor.

YAKINLARINI KAYBEDEN VATANDAŞLAR İÇİN TAZİYE EVİ

Yalı-Yunus-Topselvi Kültür Merkezi’nde bağımsız bir giriş kapısı bulunan taziye evi de hizmete açılacak alanlardan bir diğerini oluşturuyor.

Yakını vefat eden kişilerin taziyelerini kabul edebilecekleri bir sosyal alan oluşturmak için devreye giren Kartal Belediyesi tarafından hayata geçirilen taziye evi, yine 3 mahalleye hizmet verecek.

Yalı-Yunus-Topselvi Kültür Merkezi tüm bu fonksiyonların yanı sıra içinde yer alan; vezneler, fuaye alanları, kadınlar için mesleki ve gelişim atölyeleri, çocuklar için sanat atölyeleriyle de yine her yaştan Kartallı düşünülerek tasarlandı.

Yine sosyal tesisi bulunmayan Kartal’da Başkan Gökhan Yüksel’in seçim vaatleri arasında yer alan ve “Gezegen” markası altında başlayan sosyal tesisleşme atılımının örneklerinden bir diğeri de bu merkez çatısı altında, tüm vatandaşların kullanımına sunulacak hizmetler arasındaki yerini aldı.

SABİHA BENGÜTAŞ KREŞİ MİNİK ÖĞRENCİLERİNİ KUCAKLAYACAK

Kartal Belediyesi, çocuklar için Kreş Müdürlüğü bünyesinde yepyeni bir kreşin daha açılışını gerçekleştiriyor.

 2 kattan oluşan kreş, 3-4-5 ve 6 yaş aralığındaki miniklere hizmet vermek için her detayı düşünülerek tasarlandı.

TRAFİK EĞİTİM PARKI, ÇOCUKLARA TRAFİĞİN ABC’SİNİ ÖĞRETECEK

Çocukların trafik kurallarını uygulamalı öğreneceği, aynı zamanda eğitimin eğlenceye dönüşeceği Trafik Eğitim Parkı da yine toplu açılışlar kapsamında 24 Şubat Cumartesi günü hizmete sunulacak.

Kartallı çocuklar, trafik kuralları bundan böyle hem teorik hem de uygulamalı bir şekilde öğrenebilecek.

BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL’DEN AÇILIŞA DAVET

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, konuya ilişkin açıklamasında; “Kartal’da; kadın çocuk, genç, yaşlı her bir komşumuzu düşünerek hayata geçirdiğimiz 3 büyük projemizi, 24 Şubat Cumartesi hizmete açıyoruz. Kentimizin tek bir bireyini es geçmeden, her detayında büyük emeklerin olduğu projelerimizin toplu açılış törenine tüm komşularımızı bekliyoruz” dedi.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER KARTAL Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI