KARTAL BELEDİYESİ’NDEN DÜNYA SU GÜNÜ İÇİN ANLAMLI ETKİNLİK

OKULDA DÜZENLENEN ETKİNLİKTE ÖĞRENCİLERE SU TASARRUFU VE GERİ DÖNÜŞÜM İLE İLGİLİ ÖNEMLİ MESAJLAR VERİLDİ
 Tarih: 26-03-2024 15:00:00
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN DÜNYA SU GÜNÜ İÇİN ANLAMLI ETKİNLİK

Kartal Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından Cevizli Ortaokulu’nda eğitim gören çocuklarla 22 Mart Dünya Su Günü ve 21-24 Mart Orman Haftası kapsamında etkinlik düzenlendi.

Çocukların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte maskotlar da sahne alarak öğrencilerle dans etti. Öğrenciler daha sonra doğaya çöp atılmamasını ve geri dönüşüm atıklarının toplanmasını konu alan bir tiyatro oyunu izledi. Gösteri sayesinde keyifli vakit geçiren öğrenciler aynı zamanda su tasarrufu ve geri dönüşüm konularında bilgilendirdiler.

DÜNYA SU GÜNÜ 28 YILDIR KUTLANIYOR

Kartal Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Ali Kemal Özdemir de öğrencilere seslenerek geri dönüşüm ve su tasarrufu konusunda önemli tavsiyelerde bulundu.

 Özdemir,1993 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda ilan edildiğinden bu yana 22 Mart tarihinin Dünya Su Günü olarak kutlandığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Su akıtan bir tuvalet sifonunun bir yılda 83 bin litre suyun boşa gitmesine sebep olduğunu ve bu miktar suyla bir yıl boyunca her gün 3 defa banyo yapabileceğinizi, duş alırken bir dakikada 18 litre su tükettiğinizi ve bu miktarında 90 bardak suya eşit olduğunu, dişlerimizi fırçalarken musluğu açık bıraktığımızda her fırçalama için ortalama 15 litre suyu boşa akıtmış olduğumuzu artık biliyorsunuz. Su tasarrufu sağlamak için de neler yapabileceğimizi hep beraber öğrendik. Bundan sonra sizlerden beklentim, geleceğimiz için bunlara dikkat geleceğimiz için bunlara dikkat etmeniz, hatta ailelerinizi de bu konularda yeri geldiğinde uyarmanız ve bilinçlendirmenizdir."

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER KARTAL Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI