Kadınlar 8 Mart’ta Çin’in Doğu Türkistan’daki Zulümlerini Anlatacak

Sivil Toplum Kuruluşları, Çin’in Doğu Türkistanlı kadınlara yönelik işlediği zulümleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde İstanbul’da düzenleyecekleri basın toplantısıyla anlatacak.
 Tarih: 07-03-2023 21:12:58   Güncelleme: 07-03-2023 21:25:58
Kadınlar 8 Mart’ta Çin’in Doğu Türkistan’daki Zulümlerini Anlatacak

Çin, 74 yıllık işgal sürecinde Doğu Türkistan’da büyük zulümler işledi ve işlemeye devam ediyor. Bugüne kadar Çin yönetimlerince Doğu Türkistan’da yüz binlerce insan katledildi, yüz binlerce insan ise yaralandı ya da sakat bırakıldı. Her şey tüm dünyanın gözleri önünde yaşanıyor olsa da, uluslararası kurumlarca Çin yönetimini durduracak adımlar atılmış değil. Bu sebeple Doğu Türkistan’daki zulümler aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Doğu Türkistanlı Kadınların Sesi Olacaklar

İHH Kadın, Uluslararası Doğu Türkistan STK’lar Birliği, Doğu TürkistanNuzugum Kültür ve Aile Derneği ve Uluslararası Mülteci Hakları Derneği tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Çin yönetiminin Doğu Türkistanlı kadınlara yönelik işlediği zulümleri dünyaya duyurmak amacıyla basın toplantısı düzenlenecek.

Toplantının açılış bölümünde İHH Kadın Başkanı Ayşe Müzeyyen Taşçı, Malezya Müslüman Gençler Hareketi Yönetim Kurulu Üyesi Fatima AzzahraMohamad ve Uluslararası Mülteci Hakları Derneği Hukuki Destek Koordinatörü Av. Zeynep Ertekinbirer konuşma yapacak. Basın açıklaması ise, Uluslararası Doğu Türkistan STK’lar Birliği Kadın Kolları Başkanı Münevver Özuygur tarafından yapılacak.

Doğu Türkistan Basın Açıklaması

 Tarih:    8 Mart 2023 Çarşamba (Yarın)

Saat:     11:00

Yer:       Fatih Reşadiye Hotel (Ali Kuşçu Mahallesi, Büyük Karaman Caddesi No: 4 - Fatih / İstanbul)

İrtibat:  Burak Battal – 0551 696 34 69

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER İHH Haberleri
YUKARI