ilansitesi.net

KAAN’IN BÜYÜK BAŞARISI

Kartal Belediyesi Fuayesi, anlamlı bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Downsendromlu Kaan Atay’ın pandemi boyunca yaptığı 25 eserden oluşan ‘Bir Yudum Resim’ adlı serginin açılışı gerçekleştirildi.
 Tarih: 28-06-2022 14:11:25
KAAN’IN BÜYÜK BAŞARISI

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, downsendromuna dair toplumsal farkındalığı artırmak ve down sendromlu bireylerin toplum içindeki yerini güçlendirmek amacıylaanlamlı bir serginin organizasyonunu üstlendi.

Down sendromlu Kaan Atay’ın, sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu pandemisüresince; uzak kaldığı doğayı, hayal dünyasının gücünü kullanarak 25 esere yansıttığı ‘Bir Yudum Resim’ adlı sergi, Kartal Belediyesi fuaye alanına renk kattı. Resim öğretmeni Meryem Keleş’in rehberliğinde yaptığı resimleri gururla sergileyen Kağan Atay’ın sergisinin açılışına, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel adına Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Umut Veli Develi katıldı.Kaan ile birlikte resimleri inceleyen Develi, serginin downsendromlubir gencin başarı hikâyesini yansıttığını belirterek Kaan’ın hayal dünyasını gösteren eserlerin sergilenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Oldukça mutlu ve heyecanlı olduğu gözlenen Kaan Atay’ın annesi Meral Atay ise 25 eserin yer aldığı sergide,Kaan’ın pek çok farklı teknik denediğini ifade etti. Sergi 3 Temmuz’a kadar ziyaretçilerini ağırlıyor olacak.

Etiketler
  DİĞER KARTAL Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI