İYİ Parti Ataşehir’de şehitler için lokma dağıttı ve mevlit okuttu

İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Yörükoğlu ve Belediye Başkan Adayı Coşkun, lokmaları birlikte dağıttılar.
 Tarih: 27-12-2023 23:48:15
İYİ Parti Ataşehir’de şehitler için lokma dağıttı ve mevlit okuttu

İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı, Pençe Kilit Harekatı’nda şehit olan askerler için lokma dağıttı ve ardından mevlit okuttu.

Şehit düşen 12 asker için Küçükbakkalköy Mahallesi Prestij Caddesi'nde lokma dağıtımı gerçekleştirildi. Lokma dağıtımı öncesinde şehitler için dualar edildi.

Lokma dağıtımına Ataşehir Belediye Başkan Adayı Ali Coşkun ve İYİ Parti İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu'nun yanısıra ilçe divan kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Dağıtım başlamadan önce konuşma yapan Başkan Adayı Ali Coşkun, şehit olan askerlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralı askerler ve gazilere de geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Ali Coşkun şunlar kaydetti: "Çok üzgünüm, bir erkek evladı olan baba olarak benim de isteğim oğlumun büyüyüp, bu vatan için askere gidip, emek vermesidir. Bir taraftan oğlumun asker olacak olması beni sevindirirken, diğer taraftan gelen şehit haberleri beni de üzüyor. Çünkü, benim oğlum da askere gittiğinde şehit olduğunda aynı acıyı bende yaşayacağım. Umut ediyorum ki, bundan sonraki süreçlerde bu tip terör saldırılarıyla karşı karşıya kalmayız. Terörün bitmesi gerekiyor, bitmesi için  elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Vatandaşlarımızla seferberlik ilan edip, devletimizin bütün imkanlarıyla bu terör saldırılarının sona erdirilebileceğinin inancındayım, Bundan sonraki süreçte, Allah bizlere böyle acılar göstermesin diliyorum. Biran önce umarım terörün hesabı sorulur."  

İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu da acıların ortak olduğunu, herkesin üzüntü içinde olduğu bir süreçten ve günlerden geçildiğini ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

'‘Çok fazla bir şey söyleyemiyor, yutkunduğumuz büyük acıları yaşıyoruz. Terörü lanetliyoruz. Parti olarak kırmızı çizgimiz. Ateş düştüğü yerleri yaktığı gibi bizi de yakıyor. Bütün gazilerimize acil şifalar diliyorum. Şehit Mehmetçiklerimize Allah'tan, ailelerine sabırlar diliyorum. Parti olarak bize düşen ne varsa, yapmaya hazır olduğumuzu söylemek istiyorum. İlçemizde farkındalık yaratmak için şehitlerimizin hayırlarına lokma dağıtımı, akşamda İçerenköy Mahallesi Sultan Alparslan Camii'nde mevlit programı düzenleyerek şehitlerimizin ruhları için dualar edeceğiz.Tüm halkımızı bekliyoruz."  

İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Yörükoğlu ve İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Coşkun, birlikte hazır olan lokmaları birlikte vatandaşlara dağıttılar.

Yörükoğlu ve Coşkun, terörü hazırladıkları pankartlarla da bir kez daha lanetleyerek, taziye mesajı yayınladı.

 

Bu arada İYİ Parti Ataşehir Başkanlığı'nca İçerenköy Mahallesi'nde bulunan Sultan Alparslan Camii'nde şehitler için mevlit okutuldu.

 

 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ATAŞEHİR Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI