İBB KENT ORKESTRASI'NDAN ÜSKÜDAR’DA MUHTEŞEM KONSER

BELEDİYE BAŞKANI DEDETAŞ, “DÜNYA POP MÜZİĞİNDEN SEÇMELER” KONSERİNİ DİNLEDİ
 Tarih: 22-05-2024 10:09:08
İBB KENT ORKESTRASI'NDAN ÜSKÜDAR’DA MUHTEŞEM KONSER

Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kent Orkestrası’nın   “Dünya Pop Müziğinden Seçmeler” konserine katıldı.

Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilen konser, Şef Üstüner Büyükgönenç'in yönetiminde gerçekleşti.

1970- 1990 yılları arasında unutulmaz şarkılardan oluşan repertuvarıyla izleyicilere nostaljik anlar yaşatan İBB Kent Orkestrası, Üsküdar’da yıllar sonra ilk kez verdiği konserle dinleyicilerden yoğun ilgi gördü.

Kurulduğu 1989 yılından bu yana, klasik, pop caz, yerli-yabancı pop, müzikal, film ve dünya müziklerinden oluşan geniş yelpazeli repertuvarını seçkin sanatçı kadrosu ile seslendiren İBB Kent Orkestrası,  ‘’Don’t Go Yet’’, ‘’Can’t Smile Without You’’, ‘’Arnavut Kaldırımı’’, ‘’Her Yaşın Ayrı Bir Güzelliği Var’’ gibi yerli ve yabancı kült şarkıları seslendirerek dinleyicilere adeta müzik ziyafeti verdi.

Belediye Başkanı Dedetaş, resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda; şahane bir konser olduğunu belirterek, Üsküdar’ın sanat ve müzikle buluşmaya devam edeceğini ifade etti.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ÜSKÜDAR Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI