‘HER DEM’ EBRU SERGİSİ AÇILDI

Ebru sanatçısı ve yazarNazlı Kübra Çevik’in “Her Dem” isimli ikinci kişisel ebru sergisi Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açıldı.
 Tarih: 05-05-2024 15:59:49
‘HER DEM’ EBRU SERGİSİ AÇILDI

Ebru sanatıyla ilgili atölye çalışmalarına iki yıl önce tesadüfen başladığını ve eserler ürettikçe bu sanatı çok sevdiğini ifade eden Çevik “Ebu sanatıyla var olmak istedim ve ilk kişisel sergimi açtım. İkinci sergimi Maltepe’de açmak nasip oldu. Çok da güzel oldu. İnsanlar sanatla var olmalı. Günümüzde şiddete eğilim ve pek çok sorun var. İnsanlar sanatla iç içe olursa pek çok sorun azalır diye düşünüyorum. Eserlerimde kullandığım daha çok doğaüstü çalışmalar ile yaşamdan aldığım öykülerin yansımadır. Bu çalışmaların ham maddesinde, her ne kadar yaşanmışlıklar görseniz de kendinizden de izler görebilirsiniz.” diye konuştu. Sergide Çevik’in battal ve akkaseteknikleriyle hazırladığı eserleri, ebru motiflerine yer verdiği çanta ve şalları sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Çevik’e Türkan Saylan Kültür Merkezi Kültür Sanat Koordinatörü Levent Turhan Gümüş tarafından plaket takdim edildi. Çevik’in sergisi 6 Mayıs’a dek Galeri Maltepe’de sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

 

 

 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER MALTEPE Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI