HALK OYUNLARI YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

ÜMRANİYE BELEDİYESİ HALK OYUNLARI YARIŞMASI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
 Tarih: 05-06-2024 14:05:19
HALK OYUNLARI YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Geleneksel kültürün sürdürülmesine katkı sağlayan Ümraniye Belediyesi Halk Oyunları Yarışması yoğun ilgi gördü. Programa katılan Başkan İsmet Yıldırım, “Halk Oyunları, bizim kültürümüzün vazgeçilmezidir” dedi.

Yarışmaya, 14 okuldan 310 sporcu katıldı. Yarışmalar, Miniksel Geleneksel, Minikler Stilize, Yıldızlar Geleneksel ve Yıldızlar Stilize olmak üzere 4 farklı kategoride düzenlendi.

Prof. Dr. Nabi Avcı Spor Salonu’nda gerçekleşen programa Başkan İsmet Yıldırım’ın yanı sıra Ümraniye İlçe Kaymakamı Abdulaziz Aydın, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Salim Çetinkaya, Ümraniye İlçe Spor Müdürü Mustafa Çamdereli, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

SİZİN ARANIZDAN TÜRKİYE VE DÜNYA ŞAMPİYONLARI ÇIKACAK

Halk oyunlarının, Türkiye Cumhuriyeti kültürünün vazgeçilmezlerinden biri olduğunu ifade eden  Başkan İsmet Yıldırım, “Sizlere her türlü desteği veriyoruz. Yeter ki bu oyunlarımızı, bu kültürümüzü devam ettirin. Yarışmaya katılan 310 sporcumuzu da ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bana göre hepiniz benim şampiyonumsunuz” dedi.

Ümraniye’de öğrenci olmanın da ayrıcalık olduğuna vurgu yapan Başkan Yıldırım, “Ümit ediyorum ki sizin aranızdan Türkiye ve dünya şampiyonları çıkacak. Yolunuz, bahtınız açık olsun” diye konuştu.

Program yarışmayı kazanan ve dereceye giren sporculara Başkan İsmet Yıldırım’ın ödüllerini takdim etmesiyle sona erdi.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ÜMRANİYE Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI