DÜNYA PSİKİYATRİ BİRLİĞİ BAŞKANLARINDAN JAVED, NP İSTANBUL HASTANESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

DR. AFZAL JAVED’E ZİYARETİ SIRASINDA ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ KURUCU REKTÖRÜ PROF. DR. NEVZAT TARHAN VE KURUCU VAKIF YÖNETİM KURULU ÜYESİ FIRAT TARHAN EŞLİK ETTİ
 Tarih: 11-06-2024 15:30:04
DÜNYA PSİKİYATRİ BİRLİĞİ BAŞKANLARINDAN JAVED, NP İSTANBUL HASTANESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

16. Dünya Biyolojik Psikiyatri Kongresi dolayısıyla İstanbul’da bulunan Dünya Psikiyatri Birliği'nin (WPA) 2020-2023 yılları arasında başkanlığını yürüten Dr. Afzal Javed, Üsküdar Üniversitesi NP İSTANBUL Hastanesi’ni ziyaret etti

Ziyaret sırasında Dr. Afzal Javed’e, Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Üsküdar Üniversitesi Kurucu Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi ve Uluslararası Hasta Hizmetleri Yönetici Yardımcısı Fırat Tarhan ile Psikiyatri Hizmetleri Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Semra Baripoğlu, Kurumsal İletişim Yöneticisi Simge Yıldırım Yurğa, Doç. Dr. Sinem Zeynep Metin, Dr. İrem Keçeci, Dr. Gamzenur Karagöz, Dr. Tuğba Başyiğit ve Dr. Hilal Önay eşlik etti.

,

HASTANE İŞLEYİŞİ VE KURALLARINI GÖZLEMLEME VE YORUMLAMA FIRSATI BULDU

Hastane gezisinde,  VIP hasta katı, ergoterapi ve duyu bütünleme merkezi, seramik-resim-müzik-ebru atölyeleri, spor salonu, Nöromodülayon Merkezini ziyaret eden Dr. Afzal Javed, TMU – derin TMU uygulaması hakkında bilgi aldı, hastane işleyişi ve kurallarını, olanaklarını, hasta güvenliği için alınan önlemleri gözlemleme ve yorumlama fırsatı da buldu.

Dr. Afzal Javed, dünyanın en büyük sağlık akreditörü olan JCI (Joint Commission International) tarafından, 2012’de “Türkiye'nin ilk Akredite Nöropsikiyatri Hastanesi” ve 2018’de “Dünyanın ilk Akredite Beyin Hastanesi” unvanlarını alan NPİSTANBUL Hastanesi’nin bu yıl da denetimini başarı ile geçerek, 5. kez akredite edilmesini büyük başarı olarak nitelendirdi.

PSİKİYATRİ ASİSTAN DOKTORLARI İLE KEYİFLİ SOHBET

Tıp ve psikiyatri uzmanlık eğitimleri süreçlerine verdiği değeri, bugüne kadar katıldığı hem ulusal hem uluslararası platformlarda dile getiren ve bu konuda birçok çalışmaya öncülük eden Dr. Afzal Javed, “Türkiye'de psikiyatrinin trend belirleyicisi sizsiniz” sözlerini kullandı.

Dr. Afzal Javed, gezi esnasında bu yıl ilk kez hastane bünyesine katılan psikiyatri asistan doktorları ile de keyifli sohbet gerçekleştirdi.

,

PSİKİYATRİ TEDAVİSİ KİŞİYİ ÖZEL OLMALI

Sohbet sırasında psikiyatri asistan doktorlarına verilen eğitimin psikiyatrinin geleceği açısından oynadığı kritik rolü bir kez daha dile getiren Dr. Javed, üniversite bünyesinde tıpta uzmanlık eğitimi verilmeye başlanmış olmasını da değerli bulduğunu aktardı.

Dr. Afzal Javed,  “Hasta ile birlikte olmak, aileyi hastanın hastalığı hakkında bilgilendirmek çok önemli. Siz bunu yapıyormuşsunuz, ne güzel. Sosyal hizmet uzmanı ile çalışmak çok önemli, psikiyatri tedavisi kişiyi özel olmalı” dedi.

Yatılı katlardaki disiplinli iş akışı ve güvenlik önlemlerinin başarılı olduğunu ifade ederek tebriklerini ileten Dr. Afzal Javed, psikiyatri tedavisinin tıbbi cihazlarla yapılmasının, EKT gibi son derece etkili olan biyolojik tedavilerin hastalara sunulmasının önemli olduğunu belirtti.

Bu tedavinin, hakkındaki olumsuz etiketleme nedeniyle pek çok Avrupa ülkesinde artık yeterince kullanılmadığını, bunun da hastaların tedavisiz kalmasına yol açtığını kaydeden ifade eden Dr. Afzal Javed,  NPİSTANBUL Hastanesi’nin tedavi anlayışı ve hizmet olarak üst düzey bir hastane olduğunu söyledi.

İNGİLTERE VE PAKİSTAN’DA PSİKİYATRİ UZMANI OLARAK ÇALIŞIYOR

Şu anda, İngiltere ve Pakistan’da psikiyatri uzmanı olarak çalışan Dr. Afzal Javed, daha önce Asian Federation of Psychiatric Associations (AFPA) ve World Association for Psychosocial Rehabilitation derneklerinin de başkanlık görevlerini üstlendi. Psikiyatri üzerine 140'tan fazla bilimsel makale yayımlayan Dr. Afzal Javed, altı kitap yazdı.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI