ilansitesi.net

"Dezenformasyon yasası" neden ertelendi? Başkan Erdoğan açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan "dezenformasyon yasası"nın Meclis'e gelmesinin öğrenci affı, 3600 ek gösterge gibi bazı düzenlemelere öncelik verildiği için Ekim ayına ertelendiğini ifade etti.
 Tarih: 01-07-2022 13:00:00
"Dezenformasyon yasası" neden ertelendi? Başkan Erdoğan açıkladı

Kamuoyunda 'dezenformasyon yasası' olarak bilinen düzenleme, TBMM'nin 1 Temmuz Cuma günü tatile girmesiyle Ekim ayına ertelendi. 

Dezenformasyon ile mücadele teklifi ertelendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Madrid'deki NATO zirvesinin ardından aralarında Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk'ün de bulunduğu medya mensuplarıyla yaptığı söyleşide merak edilen düzenleme hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

MECLİS'E GELMEDEN ÖNCE BAŞKA ÖNCELİKLİ YASALAR VARDI

Erdoğan "Düzenleme komisyondan geçti ama Meclis genel kuruluna gideceği zaman Eylül ayına ertelendi. Türkiye’yi ve medyayı, hepimizi doğrudan ilgilendiren bu yasa niye bu kadar gecikiyor ve ertelendi?" sorusuna şu cevabı verdi;

Özellikle bu hafta başka önemli olan bazı yasaların çıkması süreci de vardı. Bunun içinde öğrenci affı, 3600 ek gösterge ve başka yasalar var. Burada mutabakat sağlandı, bir konsensüs oldu. Cumhur İttifakı ile muhalefet şöyle bir anlayışa geldiler; “biz önce bu 5-6 tane yasayı hemen çıkaralım, Meclis açıldığında da bunu hallederiz” dediler. Grup Başkanvekili arkadaşımız beni aradı. “Böyle bir durum var. Mutabakatımız tamam, fakat dezenformasyonla mücadeleyi Meclisin açılışına bırakmaya ne dersiniz?” dediler. Biz de “mademki aranızda böyle bir mutabakat var, hiç olmazsa diğerlerini çıkaralım. Onları hemen yürürlüğe sokmuş oluruz. Böylece bu süreci dayanışma içerisinde bitirmiş oluruz” dedik ve onu Meclisin açılışına bırakmış olduk.

 

Etiketler
  Kaynak: haber7.com
  DİĞER MANŞET Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI