Cumhuriyetin 100. Yıl’ı Ataşehir’de de coşkuyla kutlanacak

Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümü Ataşehir’de Fener Alayı yürüyüşü ve Sertab Erener konseri ile kutlanacak.
 Tarih: 17-10-2023 13:12:42
Cumhuriyetin 100. Yıl’ı Ataşehir’de de coşkuyla kutlanacak

Cumhuriyet Bayramı’nı 100. Yılı kutlamaları çerçevesinde Ataşehir’de Fener Alayı yürüyüşü ve ardından Sertab Erener konseri düzenlenecek.

Ataşehir’deki kutlamalar kapsamında 29 Ekim Pazar günü Ulu Önder Atatürk’ün Cumhuriyet Meydanı’ndaki  anıtına saat 09.00 da çelenk sunma töreni gerçekleştirilecek.

Fener alayı korteji için saat 19.00’da Atatürk Mahallesi Migros önünde toplanılacak, kortej yürüyüşe saat 19.15’te başlayacak.

Ataşehir Bulvarı’nda yapılacak yürüyüş boyunca bando, ışık,  mapping, hologram ve projeksiyon gösterisi yapılacak. Cumhuriyet coşkusunu yaşatan marşlar ve sloganlar eşliğinde yürüyecek vatandaşlara kortej güzergahı boyunca Türk bayrağı dağıtılacak.

Ataşehir Bulvarı AKOM / Bahçe Market önünde son bulacak yürüyüşün ardından hep birlikte saygı duruşunda bulunulup ve İstiklal Marşı okunacak.

Cumhuriyet Bayramı coşkusu, Sertab Erener konseri ile devam edecek. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında ayrıca Ataşehir Belediyesi’nin kültür merkezlerinde çeşitli konser, gösteri ve söyleşiler düzenlenecek.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi,  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümü dolayısıyla şu açıklamada bulundu:

Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız bu bayramda ayrı bir coşku ve heyecan duyuyoruz. Bu anlamda Ataşehir’de 100 yıllık aydınlığımıza yakışır bir kutlamaya hazırlanıyoruz. Cumhuriyetimizi kuran başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını sonsuz minnet ve saygıyla anıyor, Cumhuriyet Bayramımızın 100. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum. Bu büyük coşkuyu Ataşehir’de hep birlikte yaşamak için tüm yurttaşlarımızı Ataşehir Bulvarı’na davet ediyorum.

ÖNEMLİ UYARI

Bu arada, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için Ataşehir Bulvarı Bahçe Market / AKOM mevki kurulacak sahnenin kurulum ve söküm işlemlerinden dolayı 27 Ekim Cuma saat 10.00 ile 30 Ekim Pazartesi saat 20.00 arası çift yönlü olarak trafiğe kapatılacak.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ATAŞEHİR Haberleri
YUKARI