ÇEVRE DOSTU YAŞAM İÇİN “KITALAR ARASI BİSİKLET GEZİSİ”

5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KAPSAMINDA ÜSKÜDAR VE ŞİŞLİ BELEDİYELERİ İŞ BİRLİĞİYLE DÜZENLENEN BİSİKLET GEZİSİ, ŞİŞLİ-ÜSKÜDAR ARASINDA YAPILDI
 Tarih: 03-06-2024 17:34:20
ÇEVRE DOSTU YAŞAM İÇİN “KITALAR ARASI BİSİKLET GEZİSİ”

Üsküdar Belediyesi ile Şişli Belediyesi, Türkiye Bisikletliler Derneği ve Trafikte Ortak Akıl Derneği’nin (TRAP) iş birliğiyle  5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında “Kıtalar Arası Bisiklet Gezisi” gerçekleştirildi.

Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş ile Şişli Belediye Başkanı Resul Emrah Şahan, Türkiye Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz ve TRAP Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Şişli Mecidiyeköy’den başlayan bisiklet gezisinin startını verdi.

Şişli’den başladıkları tura 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü geçerek Üsküdar Harem durağına kadar 15 kilometrelik parkurda pedal çeviren bisiklet tutkunları renkli görüntüler oluşturdu.

Sürdürülebilir, doğa ile uyumlu daha temiz, daha yeşil ve çevre dostu bir yaşama dikkat çekmek için gerçekleşen etkinliğe yaklaşık 2 bin bisiklet tutkunu katıldı. Bisiklet tutkunları tura katılabilme şartı olarak yanlarında ambalaj atığı getirdi.

Bisiklet kullanımının da teşvik edildiği etkinlikte, sağlıklı yaşam, çevresel faktörlerin iyileştirilmesi, araç trafiğinin azaltılması ile karbon salınımını azaltılarak hava kalitesinin de iyileştirilmesine de dikkat çekildi.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ÜSKÜDAR Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI