Cansu Köksal: Galatasaray kaptanı olmak büyük bir onur

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı'nın kaptanı ve Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı oyuncusu Cansu Köksal, Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. Köksal,
 Tarih: 17-10-2020 22:20:00
Cansu Köksal: Galatasaray kaptanı olmak büyük bir onur
Galatasaray Kadın Basketbol Takımı'nın kaptanı ve Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı oyuncusu Cansu Köksal, Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. Köksal, "Böylesine büyük bir sorumluluğu Galatasaray gibi bir kulüpte elde etmek, hem çok büyük bir onur, hem de apayrı bir heyecan kaynağı. Galatasaray kaptanları spor tarihinde çok özel ve sembolik yere sahiptir. Galatasaray; her zaman başarıları, taraftarı ve kültürüyle, bir sporcunun içindeki liderlik vasıflarını keşfetmesi ve sergilemesi için çok büyük bir fırsat sunmuştur" dedi. 

"GALATASARAY KAPTANI OLMAK BÜYÜK BİR ONUR"

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı kaptanlığına getirilmesiyle ilgili olarak Köksal, "Böylesine büyük bir sorumluluğu Galatasaray gibi bir kulüpte elde etmek, hem çok büyük bir onur, hem de apayrı bir heyecan kaynağı. Galatasaray kaptanları spor tarihinde çok özel ve sembolik yere sahiptir. Galatasaray; her zaman başarıları, taraftarı ve kültürüyle, bir sporcunun içindeki liderlik vasıflarını keşfetmesi ve sergilemesi için çok büyük bir fırsat sunmuştur. Elde ettiğim fırsatın değerini biliyorum ve layık olabilmek için var gücümle çalışacağım. İyi bir liderliğin, tecrübe kadar, özgün olmaktan da geçtiğine inanıyorum. Ben hata yapmaktan korkmayan ve yeni deneyimlere açık biriyim. Deneyimleyeceğim ve öğreneceğim çok şey var, ama şunu çok net söyleyebilirim. Kaptanlık görevimi de kendim olmaktan vazgeçmeden yerine getireceğim" diye konuştu.

"GENÇ YAŞTA YURT DIŞI DENEYİMİ HIZLI OLGUNLAŞTIRIYOR"

Geçen sezonu Fransa'nın USO Mondeville ekibinde geçiren Köksal, "Genç yaşta bu gibi deneyimler, insanı daha hızlı olgunlaştırıyor, kendi kararlarını vermeyi ve sorumluluk almayı öğretiyor. Ben de Fransa'dan takım içinde daha fazla sorumluluk alma hevesinde bir sporcu olarak döndüm. Güzel bir zamanlama olduğunu söyleyebilirim" dedi.

"GALATASARAY YUVAM VE YUVAMA DÖNMEK BÜYÜK MOTİVASYON OLDU"

Cansu Köksal, yeniden Galatasaray'da olmanın kendisi için büyük bir motivasyon olduğunu belirterek, "Her sporcu gibi ben de ilk başlarda alışık olduğum tempodan çıkınca biraz zorlandım. İşin ucunu sıkı tutmam gerekiyordu, sonuçta Galatasaray'a imza atmıştım. Yuvama geri dönüyordum, bu benim için çok büyük bir motivasyon oldu. Takım antrenmanı yapamasam da, her an geri dönecekmiş gibi bireysel hazırlıklar yaptım. Fitness programlarını aksatmadım. Normalleşme dönemi başlar başlamaz, bireysel antrenörüm ile özel olarak çalışmaya başladık. Takım antrenmanları başlayınca biraz bocalama dönemi yaşadık elbette, yeni kurulan bir takımız. Temaslı bir spor sonuçta, çok yoğun önlemler altındaydık ve biraz tedirgindik. Yine de hızlı adapte olduğuma inanıyorum" şeklinde konuştu.

"GALATASARAY HER ZAMAN HEDEFİ HEP EN ÜSTE KOYMAK ZORUNDADIR"

Bu sezon hem lig hem de Avrupa'da şampiyonluk hedeflediklerini söyleyen Köksal, "Hem lig ve Avrupa'da başarılar elde etmiş bir kulüp olarak yine hedef orası. Alışılmışın dışında bir sezon olacak, ama her takım için öyle olacak. Yani bu arkasına sığınabileceğimiz bir bahane değil. Bir kere bahanelere sığınmaya başlarsak sonu gelmez. Böylesine zor dönemler, çok büyük fırsatlar barındırır. Bu fırsatları değerlendireceğiz. Galatasaray kulübü, koşullar ne kadar zor olursa olsun, hedefi hep en üste koymak zorundadır. Göğsümüzde bu armayı taşımanın bedeli de, taraftarımızın beklentisi de budur" açıklamasında bulundu.

"TARAFTARLAR ADANMIŞLIĞIMIZDAN ŞÜPHE ETMESİNLER"

Köksal taraftarlardan destek isterken, "Fiziken yanımızda olamasalar da, kalplerimizin bir attığını biliyoruz. Her ne olursa olsun, adanmışlığımızdan şüphe etmesinler" dedi.

"KADIN VOLEYBOLU ÜLKEMİZDE ÇOK KÖKLÜ BİR GEÇMİŞE SAHİP, BASKETBOL DA İKİNCİ SIRADA"

Voleybol ve basketbolun Türkiye'de önemli bir geçmişi olduğunu belirten 26 yaşındaki sporcu, "Kadın voleybolu ülkemizde çok köklü bir geçmişe sahip. Basketbol da ikinci sırada onu takip ediyor diye düşünüyorum. Sahadaki başarı, görünürlüğü ve maddi ve manevi desteği de getiriyor. Avrupa'da almış olduğumuz başarılar, basketbola olan ilgiyi ve desteği arttırdı. Yavaş ama emin adımlarla sporun cinsiyetinin olmadığı algısı toplumumuzda yayılıyor. Bunun bir parçası olmak mutluluk verici" diye konuştu.

"KİMSE BİR KADINA NEYİN YAKIŞIP YAKIŞMADIĞINI SÖYLEYEMEZ"

Basketbolun sadece ataerkil bir spor olmadığını ve kadınların çok başarılı olduğunu belirten Köksal, "Beni büyüten, geliştiren, olgunlaştıran, güçlendiren ve özgürleştiren bir mesleğim var. Kendi ayaklarım üzerinde durmamı sağlayan, hırs, disiplin ve çalışkanlığımın karşılığını veren bir mesleğim. Basketbol hayattaki zorluklar karşısında pes etmemeyi öğretti bana. Kız çocuklarını ve genç kızları, onları böylesine güçlendirecek bir meslekten mahrum bırakmaya teşebbüs eden her zihniyetin karşısında dimdik durmaya hazırım. Kimse bize neyin yakışıp yakışmadığı, neyi yapıp yapamayacağımızı söyleyemez. Bu konuda gücüm yettiğince, sonuna kadar mücadele edeceğim" ifadelerini kullandı.  

'MEKTUP ARKADAŞIM OL' PROJESİ DEZAVANTAJLI BÖLGELERDEKİ KIZ ÇOCUKLARI İÇİN UMUT

'Mektup Arkadaşım Ol' projesinin hızla büyüdüğüne vurgu yapan Köksal, "Pandemi gibi süreçler dezavantajlı bölgelerdeki kız çocukları için çok daha zor geçiyor. Bahar (Toksoy Guidetti) ve Yasemin (Ecem Anagöz) ile bu konuda bir şeyler yapmamız gerektiğine karar verdik. Onlara yalnız olmadıklarını hissettirmenin bir yolunu bulmamız gerekiyordu. Samimi bir el uzatalım, yanlarına gidemesek de, yanlarında olduğumuzu hissettirelim dedik. Çok büyük kitlelere ulaşmak gibi bir hedefimiz yoktu aslında, üçümüzün de birer mektup arkadaşı olsun, yıllarca mektuplaşalım demiştik. İsteyenler bize katılsın diye bir çağrıda bulunduk sadece. Profesyonel kadın sporculardan bir anda destek yağdı, sporcu olmayan fakat projeyi desteklemek isteyen de birçok kadından da mektup yazmak için talep geldi. Sayımız her geçen gün artıyor. Projenin en güzel yanı, farkındalığı sosyal medya üzerinden yaratıp, çocuklara eski usul mektuplar ile ulaşıyor olmamız. Sadece farkındalık yaratmak yeterli değil, kız çocuklarından cevap mektupları gelmeye başladığında bunu daha iyi anladım. Benim mektup arkadaşımın adı Neşe. Mektubunda 10.000 nüfuslu bir ilçede yaşadığından ve kız çocuklarının eğitime erişiminin yeterli olmadığından bahsetmiş. Fakat o, okuma şansı bulmuş kızlardan biri ve iyi yerlere gelmesi, yaşadığı yerdeki kız çocukları için en güzel ilham kaynağı olacak. Okuduğumuz okullar elbette önemli ama yazdıklarını okurken Neşe gibi akıllı, olgun ve çalışkan bir kız yetiştirdikleri için ailene ne kadar teşekkür etsek az diye düşündüğümü söylemeliyim. Asıl eğitimin aileden alındığını bir kere daha fark etmemi sağladılar. Neşe gibi kızların sesini duymak ve duyurmak, onları desteklediğimizi göstermek gerçekten çok önemli" dedi.

 

  Kaynak: DHA
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  DİĞER SPOR Haberleri
 1. Emre ilk kez açıkladı! Sanga.. Emre ilk kez açıkladı! Sangare, Beşiktaş...

  Sisi'den skandal karikatü.. Sisi'den skandal karikatürlerle ilgili açıklama!

  ABD'nin Philadelphia kentinde .. ABD'nin Philadelphia kentinde protestolar nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi

  İstanbul'da tatil trafiği başl.. İstanbul'da tatil trafiği başladı

  Sırbistan'da yeni hük&uum.. Sırbistan'da yeni hükümet kuruldu

  Cüneyt Çakır yönet.. Cüneyt Çakır yönetti Sevilla kazandı

  Tuchel'den itiraf! "En iy.. Tuchel'den itiraf! "En iyi maçlarımızdan biri değildi"

  Bakan Albayrak: Bugün attığımı.. Bakan Albayrak: Bugün attığımız adımların meyvelerini yakın gelecekte alacağız

  206 yılında dev bir göktaşı D&.. 206 yılında dev bir göktaşı Dünya'ya çarpabilir!

  Okan Buruk: Kaybetmek tabii ki &uum.. Okan Buruk: Kaybetmek tabii ki üzücü ama...

  ManU acımadı! Leipzig perişan oldu.. ManU acımadı! Leipzig perişan oldu

  Türk Konseyinden Ermenistan�.. Türk Konseyinden Ermenistan'ın Berde saldırısına kınama

  Viranşehir'de iki kamyon &cced.. Viranşehir'de iki kamyon çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı

  Marmaris'te 23 kaçak g&.. Marmaris'te 23 kaçak göçmen kurtarıldı

  Malatya’da silahlı kavga: 1 y.. Malatya’da silahlı kavga: 1 yaralı, 1 gözaltı

  TBMM Başkanı Şentop: Cumhuriyet hep.. TBMM Başkanı Şentop: Cumhuriyet hepimizin göz bebeği

  Papa, vaka artışına rağmen maske ta.. Papa, vaka artışına rağmen maske takmayı reddediyor!

 1. Türksat 5A uydusu 30 Kasım.. Türksat 5A uydusu 30 Kasım'da uzaya gönderilecek

  iPhone 12 serisinde kritik bir kusu.. iPhone 12 serisinde kritik bir kusur tespit edildi

  Amiral gemisi özellikleri yarı.. Amiral gemisi özellikleri yarı fiyatına: realme 7 Pro

  Huawei'den üst düzey.. Huawei'den üst düzey kablosuz hoparlör: Sound

  TCL QLED TV yüksek özelli.. TCL QLED TV yüksek özellikler ve uygun fiyatla satışa çıktı

  Vestel Android TV görüc&u.. Vestel Android TV görücüye çıktı

  Google Haritalar’a bisikletli.. Google Haritalar’a bisikletliler için yeni özellik

  E-Devlet üzerinden abonelikler.. E-Devlet üzerinden abonelikler nasıl iptal edilir?

  Tek kişinin geliştirdiği yerli oyun.. Tek kişinin geliştirdiği yerli oyun 29 Ekim'de çıkış yapacak

  Vodafone, dijital sim kart ESİM&rsq.. Vodafone, dijital sim kart ESİM’i müşterilerine sundu

  LG'nin kıvrılabilir Oled TV�.. LG'nin kıvrılabilir Oled TV'si pazara sunuldu

  Rüyada ekmek görmek ne de.. Rüyada ekmek görmek ne demek? Rüyada ekmek yapmak nasıl tabir edilir?

  İngiltere'de korkutan rapor: K.. İngiltere'de korkutan rapor: Korona mutasyona uğradı

  YouTube mobil uygulaması kullanıcı .. YouTube mobil uygulaması kullanıcı odaklı hale geldi

  Excalibur E600 oyun bilgisayarı sat.. Excalibur E600 oyun bilgisayarı satışa sunuldu

  Kısa çalışma ödeneği il.. Kısa çalışma ödeneği ile ilgili yetki Erdoğan'a verildi: 30 Haziran 2021

  Oppo işlemcisiyle rakiplerinden hız.. Oppo işlemcisiyle rakiplerinden hızlı olacak

 1. Süre bu gece doluyor! Yapmayan.. Süre bu gece doluyor! Yapmayan yandı 1 milyon TL cezası var...

  İYİ Parti'den tepki: HDP'.. İYİ Parti'den tepki: HDP'ye yapılan hukuksuzluktur

  Ömer Çelik'ten Kıl.. Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan hakkındaki iddiasına sert yanıt

  İBB'den simitçilere �.. İBB'den simitçilere 'tekel' zulmü: Beyoğlu Belediye Başkanı gerçeği Haber7'ye anlattı

  Instagram Reels kısmına 3 yeni &oum.. Instagram Reels kısmına 3 yeni özellik geldi

  Fenerbahçe'ye forma sat.. Fenerbahçe'ye forma satışından müthiş rakam!

  TÜRKSAT 6A: Yerli ve milli ola.. TÜRKSAT 6A: Yerli ve milli olarak üretildi! Türkiye'yi sayılı ülkeler arasına sokacak

  OPPO popüler oyunla iş birliği.. OPPO popüler oyunla iş birliği yaptı

  Facebook'un uçtan uca ş.. Facebook'un uçtan uca şifreleme teknolojisi tepki gördü

  Tümer Metin: "Caner Erkin.. Tümer Metin: "Caner Erkin, A Milli Takım kadrosunda olmalı"

  Evde yavru kedi nasıl beslenir? Ked.. Evde yavru kedi nasıl beslenir? Kediler ne yer ne içer?

  Apple etkinliğin ardından günc.. Apple etkinliğin ardından güncelleme yayınladı: iOS 14.1

  PlayStation 5 Türkiye satış fi.. PlayStation 5 Türkiye satış fiyatı açıklandı

  Huawei giyilebilir teknoloji ü.. Huawei giyilebilir teknoloji ürünleri 9 ödül aldı

  Uçuş kaçırmayı tarihe.. Uçuş kaçırmayı tarihe karıştıracak uygulama: Uçuş Rehberim

  Türk girişimi ilk defa Microso.. Türk girişimi ilk defa Microsoft tarafından seçildi

  Koronavirüse karşı sanal m&uum.. Koronavirüse karşı sanal müdahale

PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Alanyaspor 6 5 0 1 15 2 16 +13
2 Fenerbahçe 6 4 0 2 10 5 14 +5
3 Galatasaray 6 3 2 1 8 5 10 +3
4 Fatih Karagümrük 6 2 2 2 9 7 8 +2
5 Çaykur Rizespor 6 2 2 2 9 8 8 +1
6 Kasımpaşa 6 2 2 2 4 3 8 +1
7 Antalyaspor 6 2 2 2 6 8 8 -2
8 Yeni Malatyaspor 6 2 2 2 6 9 8 -3
9 Göztepe 6 1 1 4 10 7 7 +3
10 BB Erzurumspor 5 2 2 1 7 6 7 +1
11 Başakşehir FK 6 2 3 1 7 7 7 0
12 Beşiktaş 5 2 2 1 8 9 7 -1
13 Gaziantep FK 6 1 1 4 8 9 7 -1
14 Sivasspor 5 2 2 1 5 6 7 -1
15 Hatayspor 4 2 1 1 3 6 7 -3
16 Konyaspor 5 1 1 3 5 3 6 +2
17 Kayserispor 5 2 3 0 4 8 6 -4
18 Trabzonspor 6 1 3 2 6 10 5 -4
19 Denizlispor 6 1 3 2 5 10 5 -5
20 Gençlerbirliği 5 1 3 1 3 6 4 -3
21 MKE Ankaragücü 4 0 3 1 4 8 1 -4
Takım O G M B A Y P AV
1 Tuzlaspor 7 5 0 2 16 7 17 +9
2 İstanbulspor 7 5 1 1 15 6 16 +9
3 Adana Demirspor 7 4 1 2 14 6 14 +8
4 Samsunspor 7 4 1 2 11 7 14 +4
5 Ankara Keçiörengücü 7 4 2 1 8 6 13 +2
6 Altınordu 7 4 2 1 11 10 13 +1
7 Giresunspor 6 3 1 2 11 10 11 +1
8 Altay 6 3 2 1 10 4 10 +6
9 Balıkesirspor 7 3 3 1 8 9 10 -1
10 Adanaspor 7 2 2 3 10 9 9 +1
11 Akhisarspor 7 2 2 3 6 5 9 +1
12 Bursaspor 7 2 4 1 12 13 7 -1
13 Menemenspor 7 1 3 3 6 11 6 -5
14 Bandırmaspor 7 1 4 2 6 11 5 -5
15 Ümraniyespor 7 1 4 2 8 15 5 -7
16 Ankaraspor 7 1 5 1 4 12 4 -8
17 Boluspor 7 0 4 3 4 8 3 -4
18 Eskişehirspor 7 0 4 3 2 13 3 -11
Takım O G M B A Y P AV
1 Turgutluspor 7 6 1 0 8 4 18 +4
2 Eyüpspor 7 5 1 1 13 6 16 +7
3 Serik Belediyespor 7 4 1 2 11 4 14 +7
4 Tarsus İdman Yurdu 7 3 1 3 14 10 12 +4
5 Van Spor 7 3 1 3 5 4 12 +1
6 Karacabey Belediyespor 7 3 2 2 8 5 11 +3
7 Etimesgut Belediyespor 7 3 2 2 7 4 11 +3
8 Kırşehir Belediyespor 7 3 2 2 6 5 11 +1
9 Kırklarelispor 7 2 1 4 7 2 10 +5
10 Sakaryaspor 7 2 1 4 7 6 10 +1
11 Elazığspor 7 3 3 1 9 11 10 -2
12 Bayburt Özel İdare Spor 6 3 3 0 6 6 9 0
13 Mamak FK 7 2 3 2 6 10 8 -4
14 Pendikspor 7 2 4 1 10 9 7 +1
15 1922 Konyaspor 7 2 4 1 6 5 7 +1
16 Pazarspor 7 2 4 1 10 16 7 -6
17 Sivas Belediyespor 6 1 2 3 9 9 6 0
18 Bodrumspor 7 1 4 2 8 10 5 -2
19 Kastamonuspor 7 1 4 2 7 14 5 -7
20 Kardemir Karabükspor 7 0 7 0 3 20 0 -17
Takım O G M B A Y P AV
1 1928 Bucaspor 6 5 1 0 13 4 15 +9
2 Diyarbekirspor 5 4 1 0 7 2 12 +5
3 Fatsa Belediyespor 5 4 1 0 7 3 12 +4
4 Çankaya FK 5 4 1 0 8 5 12 +3
5 Arnavutköy Belediye 5 3 0 2 6 3 11 +3
6 Belediye Derincespor 5 2 1 2 7 5 8 +2
7 Ofspor 5 2 1 2 8 7 8 +1
8 Yeşilyurt Belediyespor 5 2 2 1 8 6 7 +2
9 Kızılcabölükspor 5 2 2 1 8 7 7 +1
10 Artvin Hopaspor 5 2 2 1 6 7 7 -1
11 Edirnespor 5 2 3 0 6 8 6 -2
12 Payasspor 6 1 4 1 3 7 4 -4
13 Nevşehir Belediyespor 5 1 4 0 4 8 3 -4
14 1877 Alemdağspor 5 0 3 2 2 8 2 -6
15 Kemerspor 2003 5 0 4 1 5 10 1 -5
16 Manisaspor 5 0 4 1 3 11 1 -8
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 30/10/2020 Fatih Karagümrük vs BB Erzurumspor
 30/10/2020 Trabzonspor vs Kasımpaşa
 31/10/2020 Gençlerbirliği vs Gaziantep FK
 31/10/2020 Göztepe vs Alanyaspor
 31/10/2020 Galatasaray vs MKE Ankaragücü
 01/11/2020 Çaykur Rizespor vs Kayserispor
 01/11/2020 Konyaspor vs Başakşehir FK
 01/11/2020 Beşiktaş vs Yeni Malatyaspor
 02/11/2020 Antalyaspor vs Fenerbahçe
 02/11/2020 Hatayspor vs Sivasspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 30/10/2020 Balıkesirspor vs Adanaspor
 31/10/2020 Giresunspor vs Ümraniyespor
 31/10/2020 Bursaspor vs Boluspor
 31/10/2020 Menemenspor vs Ankaraspor
 31/10/2020 Altınordu vs Bandırmaspor
 01/11/2020 Ankara Keçiörengücü vs İstanbulspor
 01/11/2020 Eskişehirspor vs Akhisarspor
 01/11/2020 Adana Demirspor vs Samsunspor
 06/11/2020 Altay vs Balıkesirspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 31/10/2020 Bayburt Özel İdare Spor vs 1922 Konyaspor
 31/10/2020 Bodrumspor vs Pazarspor
 31/10/2020 Elazığspor vs Eyüpspor
 31/10/2020 Karacabey Belediyespor vs Sakaryaspor
 31/10/2020 Kardemir Karabükspor vs Etimesgut Belediyespor
 31/10/2020 Kırşehir Belediyespor vs Van Spor
 31/10/2020 Mamak FK vs Kırklarelispor
 31/10/2020 Pendikspor vs Tarsus İdman Yurdu
 31/10/2020 Serik Belediyespor vs Kastamonuspor
 31/10/2020 Sivas Belediyespor vs Turgutluspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 29/10/2020 Belediye Derincespor vs Nevşehir Belediyespor (H:1)
 29/10/2020 Manisaspor vs 1877 Alemdağspor
 29/10/2020 Diyarbekirspor vs Kızılcabölükspor
 01/11/2020 Artvin Hopaspor vs Manisaspor
 01/11/2020 Çankaya FK vs Ofspor
 01/11/2020 Edirnespor vs Payasspor
 01/11/2020 Fatsa Belediyespor vs Kemerspor 2003
 01/11/2020 Kızılcabölükspor vs Belediye Derincespor
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
 • YUKARI