Binler Filistin İçin Beyazıt’ta Toplandı

İstanbul’da da Beyazıt Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından düzenlenen mitinge binlerce vatandaş katıldı.
 Tarih: 14-10-2023 12:45:08   Güncelleme: 14-10-2023 12:59:08
Binler Filistin İçin Beyazıt’ta Toplandı

Beyazıt Meydanı’nda toplanan kalabalığa konuşan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, ‘‘Kudüs’te özgürce namaz kılacağımız günler yaklaştı. Müjdeler olsun. Bugünler tarihi günlerdir.’’ dedi.

İslam ülkelerini ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nı harekete geçmeye davet eden Yıldırım, ‘‘İslam İşbirliği Teşkilatı’nın kuruluş amacı Mescid-i Aksa değil miydi? Neden hala harekete geçilmiyor? Birinci Dünya Savaşı’nda, İkinci Dünya Savaşı’nda birçok yere atılan bombalardan daha fazlası şu 6 günde Gazze’ye atıldı. Ama Allah Gazze’yi koruyor.’’ ifadelerini kullandı.

Bülent Yıldırım, Avrupa, Amerika ve tüm dünyadaki vicdan sahiplerine İsrail’e tepki göstermeleri çağrısında bulunarak, ‘‘İnancınız ne olursa olsun İsrail’e ve onun bu zulmüne destek verenlere tepki gösterin.’’ diye konuştu.

Gazze’ye yardım çağrısı

Gazze’ye yardımların ulaşması için Refah Sınır Kapısı’nın açılacağını söyleyen Yıldırım, şöyle konuştu: ‘‘Mısır, Refah Kapısı’nı açıyor. Yardımlar, Ariş Limanı’na gidecek. Oradan Gazze’ye gidecek. Siz yardımlarınızı yapın biz Ariş Limanı’na gönderelim. Bu yardımları Gazze’ye ulaştıralım. Tüm İslam ülkelerini, bu konuda Mısır’a destek vermeye çağırıyorum.’’

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, son olarak meydanda toplanan vatandaşlara, ‘‘Meydanları boş bırakmayın. Her gün daha kalabalık toplanalım. Meydanlar sesinizle inlesin. Gazze sizi görsün. Umut duysun, heyecan duysun.’’ çağrısı yaptı.

Özgür-Der Başkanı Rıdvan Kaya, Siyer Vakfı Kurucu Başkanı Muhammed Emin Yıldırım, Mavi Marmara Derneği Başkanı İsmail Songür, İMH Onursal Başkanı Mehmet Güney, Davet ve Kardeşlik Vakfı Başkanı Maruf Çelik’in konuşma yaptığı Beyazıt Meydanı’nda Filistin lehine sloganlar atılıp, İsrail protesto edildi.

Etiketler
  DİĞER MANŞET Haberleri
HABER ARŞİVİ
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI