BAŞKAN YÜKSEL, MBB ENCÜMEN TOPLANTISI’NA KATILDI

KARTAL BELEDİYE BAŞKANI YÜKSEL: “MARMARA DENİZİ, ÇEVREYE DUYARLI KENTLER, ATIK YÖNETİMİ, SOKAK HAYVANLARI GİBİ KONULARDA ORTAK POLİTİKALAR GELİŞTİRMELİYİZ”
 Tarih: 05-06-2024 14:11:33
BAŞKAN YÜKSEL, MBB ENCÜMEN TOPLANTISI’NA KATILDI

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, encümen üyesi olduğu Marmara Belediyeler Birliği’nin (MBB) Bursa’da gerçekleştirilen Haziran Ayı Encümen Toplantısı’na katıldı.

Başkan Yüksel, burada yaptığı konuşmada,“Marmara Denizi, çevreye duyarlı kentler, atık yönetimi, sokak hayvanları gibi konularda ortak politikalar geliştirmeliyiz. Yeşiliyle mavisiyle bu dünya bizim “ dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM ÇALIŞMALARI İLE İLGİLİ KARARLAR ALINDI

MBB ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'in ev sahipliğinde Bursa'daki tarihi kalede yapılan ve birlik çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda, önümüzdeki dönem yapılacak çalışmalarla ilgili de kararlar alındı.

Programda, “8 Haziran Marmara Denizi Günü” nedeniyle MBB koordinasyonunda gerçekleştirilecek toplumsal farkındalık etkinlikleri ve Marmara Denizi'nin karşı karşıya olduğu kirlilik ile diğer sorunlar için atılması gereken adımlar masaya yatırıldı.

Toplantıda Encümen Üyeleri, Marmara Denizi'nin korunması ve temizliği için bilinçlendirme çalışmalarının önemini vurgularken Marmara Denizi’nin korunması için üye belediyeler arasında sağlanması gereken koordinasyon konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren MBB ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “8 Haziran Marmara Denizi Günü dolayısıyla büyük bir heyecan içindeyiz. Bugün, Marmara’nın eşsiz güzelliklerini ve sürdürülebilir deniz yaşamını kutlamak için harika bir gün. Bu vesileyle kıyılarımız başta olmak üzere tüm Marmara’da düzenlenecek etkinliklerde buluşalım ve hep birlikte denizimize sahip çıkalım” dedi.

YEŞİLİ İLE MAVİSİ İLE BU DÜNYA BİZİM

Toplantıda söz alan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de Marmara Denizi'nin bölge için önemine değindi ve korunması için daha fazla çaba gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Başkan Yüksel, "Marmara Denizi, çevreye duyarlı kentler, atık yönetimi, sokak hayvanları gibi konularda ortak politikalar geliştirmeliyiz. Yeşiliyle mavisiyle bu dünya bizim.  Marmara Denizi, hem ülkemizin hem de Kartal'ın en değerli hazinelerinden biridir. Marmara Denizi'ni korumak ve canlandırmak için elimizden gelen her çabayı göstermeliyiz" diye konuştu.

Toplantının ardından açıklama yapan Başkan Yüksel, "Marmara Belediyeler Birliği Haziran ayı encümen toplantısını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Birlik Başkanımız Mustafa Bozbey’in başkanlığında gerçekleştirdik. Aldığımız kararların bölgemiz adına hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Toplantıya, MBB Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Encümen Üyeleri, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer, Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Gebze Belediye Başkanı ZinnurBüyükgöz, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ve Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli katıldı.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER KARTAL Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI