BAŞKAN KÖYMEN KOLTUĞUNU ÇOCUKLARA DEVRETTİ

MALTEPE BELEDİYE BAŞKANI ESİN KÖYMEN, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NDA MAKAMINA ÇOCUKLARI OTURTARAK TALEPLERİNİ DİNLEDİ
 Tarih: 23-04-2024 19:28:44
BAŞKAN KÖYMEN KOLTUĞUNU ÇOCUKLARA DEVRETTİ

Maltepe Belediye Başkanı Esin Köymen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda makamını çocuklara devretti. Temsili olarak belediye başkanı olan Beril Tavukçu, Çınar Ergin ve Mehmet Hakan Kara isimli öğrencilere makamını devreden Köymen, çocukların taleplerini dinledi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Maltepe’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlama programı, gazilerin de katıldığı ve ilçe meydanında gerçekleştirilen resmi törenle başladı. Başkan Köymen, muhtarlarla birlikte Atatürk anıtına çelenk koydu ve beraberindekilerle saygı duruşunda bulundu.

SOKAK HAYVANLARI, PARKLAR VE DİĞER TALEPLER

Başkan Köymen, resmi tören sonrası belediye ana hizmet binasındaki makamını çocuklara devretti. TEV Abdullah Nezahat Erboz İlkokulu öğrencilerinden Mehmet Hakan Kara, Beril Tavukçu ve Çınar Ergin’e koltuğunu devreden Köymen, onların taleplerini dinledi.

Koltuğa ilk oturan Mehmet Hakan Kara, “Ben parkların arttırılmasını ve sokak hayvanlarıyla daha çok ilgilenilmesini istiyorum. Etrafta mama kapları görüyorum ama bunlar her yerde olmuyor. Biraz daha arttırılsın istiyorum.” dedi. Başkan Köymen “Çok güzel, talimatlar alınmıştır” diye yanıt verdi.

Beril Tavukçu da Köymen’e çiçek sundu ve koltuğa oturup taleplerini iletti. Tavukçu, Maltepe’de üniversite de dahil olmak üzere her düzeyde eğitim kurumu bulunduğuna ifade ederek, öğrencilerin sosyal, kültürel sportif faaliyetlere ilişkin alanların arttırılmasını istediğini söyledi. Sokak köpeklerinin, havlamalarının insanları korkutabildiğini dile getiren Tavukçu,  bu nedenle başı boş sokak hayvanlarıyla ilgili düzenlemeler yapılması gerektiğini kaydetti.

Beril Tavukçu, “Çocuk parklarının daha korunaklı bir hal almasını,   daha güvenli bir şekilde düzenlenmesini istiyorum. Kaldırımların yanındaki işyerleri yayalar ve engelliler için, onların geçişini zorlaştıracak şekilde eşyalarla dolu. Bu nedenle o eşyaların konulmamasını istiyorum ve o iş yerlerinin uyarılmasını istiyorum”  diye konuştu.

Başkan Köymen de taleplere kayıtsız kalmayacağını belirterek, “Bence arkadaş belediye başkanı olabilir. Tebrik ediyorum seni. Çok güzel” dedi.

Son olarak koltuğa oturan Çınar Ergin ise, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, şunları dile getirdi:

“Bu bayramı yaşatan Mustafa Kemal Atatürk’ü en güzel dileklerimle anıyorum. Öncelikle ben başkan olursam daha çok yeşil alan ve daha çok park yapacağım, çocuklar için. Yapabiliriz, gençlerin ve çocukların daha iyi bir gelecek ve çocukluk yaşaması için. Ondan sonra gerekli önlemleri alabiliriz. Sokak hayvanları için daha çok mama, daha çok kap ve daha çok su koyabiliriz her yere. Mesela her evin önüne bunlardan birer tane koyabiliriz.”

ÇALIŞACAĞIZ. ÇALIŞINCA OLUR HER ŞEY

Çocuklara hediyeler takdim eden ve taleplerinin önemli olduğunu vurgulayan Esin Köymen, çocuklara hangi mesleği seçeceklerini sordu ve meslek seçiminin öneminden bahsetti. Okullara her fırsatta destek vereceklerini aktaran Köymen,  şunları söyledi:

“Meslek odalarında genellikle okullarla, üniversiteye hazırlık ve lise dengi, ilkokulla ilgili meslek tanıtımları var. Odaların meslek alanlarıyla ilgili çocuklarla ilgili kurdukları ilişki önemli. Yerel yönetimler de başka bir boyutu, elbette. Doğrudan doğruya meslek disiplinleriyle bu bağın kurulması lazım. Onun dışında eksiklerimiz var. Yeşil alan, kaldırım işgallerinden bahsettiler. Bence son derece içten, iyi gözlemlenmiş bir durum bu. Çocuk parkları, sokak hayvanları üzerinden söylenenler de öyle… Burası hep birlikte yaşadığımız bir yer. Eksiklerimizi ne kadar samimiyetle dile getirirsek onlara çözüm üretme konusunda da o kadar açık davranacağız. Dolayısıyla eksikleri kapata kapata gideceğiz, hedefimiz bu. Çalışacağız. Çalışınca olur her şey.”   

KÖYMEN’İN 23 NİSAN MESAJI

 Maltepe Belediye Başkanı Esin Köymen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

 “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kuran aziz kahramanlarımızı sevgi, saygı ve minnetle anıyorum. Atamızın dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.”

 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER MALTEPE Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI