BAŞKAN İLGEZDİ'DEN YENİ YIL MESAJI

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, yeni yıl mesajı yayınları...
 Tarih: 28-12-2022 10:51:18
BAŞKAN İLGEZDİ'DEN YENİ YIL MESAJI

İşye Başkan İlgezdi'nin yeni yıl mesajı...

Değerli Ataşehirliler,

Sevgili Komşularım,

2022 yılını geride bırakmamıza sayılı günler kaldı. İnanıyorum ki 2023 yılı umutlarımızın yeniden yeşereceği, barışın, hoşgörünün, birlikteliğin ve beraberliğin yılı olacaktır.

Özellikle yaşadığımız son üç yılımız hem dünyamız hem de ülkemiz için zor ve sıkıntılı geçti. Bu üç yıldaKoronavirüs salgını nedeniyle sevdiklerimizi kaybettik, üzüldük, ağladık…

2022 yılında Cumhuriyetimizin 99. yılını kutladık, 2023 yılı ile birlikte de genç Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. Dileğim ve isteğim, 2023 yılında ve ardından; fikri, irfanı, vicdanı hür gençlerimizin geleceğe daha umutla bakabileceği nice yılları hep birlikte geçirmemiz…

Bu yıl maalesef ekonomimiz büyük darbe aldı. Halkımızın alım gücü düştü. Bu zor günleri olanaklarımız çerçevesinde el ele vererek birlikte atlatmaya, yarınlara daha güzel bakmaya çalıştık. 

2023 yılı tüm Türkiye için gecenin karanlığının aydınlığa kavuşacağı, Cumhuriyet’in demokrasiyle taçlanacağı bir yıl olacak.

Başta gençler ve kadınlar olmak üzere tüm yurttaşlarımız, Cumhuriyetimiz ile birlikte yeni bir yüz yıla girmenin de mutluluğunu bu yılda yaşayacak. Yürekten inancım odur ki, bu yıl tüm Türkiye için güzel bir yıl olacak.

Yeni bir yüzyılın başlangıcında;emeklisiyle, esnafıyla, sanayicisiyle ve tüm emeğiyle geçinen 85 milyon yurttaşıyla birlikte yarınlara daha umutla bakacak.

Ülkemizin refahı ve güvenliği için yurt içinde ve dışında terörle mücadele eden ve bu yolda hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize mutlu ve müreffeh bir yaşam diliyorum.

2023 yılı ülkemize ve tüm dünyaya sağlık, huzur getirsin. Tüm yurttaşlarımızın yeni yılını yürekten kutluyorum.

Sözlerimi Şair Metin Eloğlu’nun dizeleriyle noktalıyorum…

“Hadi uyan
Aydınlığa çık da çil gözlerin ışısın
İlkyazlar sıcağı biriksin yüreğine
Yoksul olsan da uyan
Garip olsan da uyan
Madem ki güzelsin, güzeli yaşatmak için
Madem ki iyisin, iyiyi yaşatmak için
Madem ki umutlusun, umudu yaşatmak için…”
 

Saygılarımla

Battal İLGEZDİ

Ataşehir Belediye Başkanı

 

 

 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ATAŞEHİR Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI