BAŞKAN İLGEZDİ: BU KENTE BARIŞ, HUZUR VE KARDEŞLİK GETİRECEĞİZ

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, festivalin 2. gününde Ataşehirlilere; “Sevgili Ataşehirliler, bir kentte sevgi yoksa, aş yoksa, kardeşlik yoksa orada asla huzur bulamazsınız. Ben ve arkadaşlarım burada olduğu sürece asla insan ayırt etmeden bu kente barış, huzur ve kardeşlik getireceğiz.”dedi.
 Tarih: 18-09-2022 00:36:58   Güncelleme: 18-09-2022 01:19:58
BAŞKAN İLGEZDİ: BU KENTE BARIŞ, HUZUR VE KARDEŞLİK GETİRECEĞİZ

HADİSE “7. KARDEŞ KÜLTÜRLERİN FESTİVALİ”NDE KONSER VERDİ

Ataşehir Belediyesi'nin bu yıl yedincisini gerçekleştirdiği Kardeş Kültürlerin Festivali'nde Hadise sahne aldı. 6 mahallede 16 sanatçıyı müzikseverlerle buluşturan Festival ikinci gecesinde Hadise, İstanbullulara müzik ziyafeti yaşattı.

7. Kardeş Kültürlerin Festivali ikinci gününde Hadise konseriyle devam etti. İçerenköy Mahallesi İdman Yurdu Sahası’nda gerçekleşen konsere binlerce İstanbullu müziksever akın etti. Birçok yurttaş da evlerinin balkonlarında konseri izledi.

Konser öncesi Ersin Show’un sunumu ve DJ performansıyla renklenen gecede, hayranlarının alkışlarıyla Türkiye’nin en sevilen pop müzik sanatçılarından Hadise sahne aldı. Binlerce hayranıyla Ataşehir'de buluşan Hadise, en sevilen şarkılarını İstanbullular için söyledi. Sahne şovuyla herkesi büyüleyen Hadise müzikseverlerden büyük ilgi gördü.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi Hadise’ye teşekkür plaketi ve çiçek sundu. Başkan Battal İlgezdi, performansıyla İstanbullu müzikseverlere unutulmaz anlar yaşatan, Festivalin coşkusunu doyasıya hissettiren değerli sanatçı Hadise ve konser alanını dolduran yurttaşlara da teşekkür etti.

EN BÜYÜK PROJEM KARDEŞLİK VE SEVGİ PROJESİ

Başkan İlgezdi festivalde yaptığı konuşmada; “13 yıldır sizlerin desteğiyle Ataşehir’de Belediye Başkanlığı yapıyorum. Asla, ben ve arkadaşlarım kimsenin mezhebine, diline ve ırkına bakmadan insan ayırt etmeden bu kenti yönetmeye çalışıyoruz. 2019 seçimlerinde bana sordular, ‘sayın başkan en büyük projeniz nedir?’ diye. Bir belediye başkanı kültür merkezi yapabilir, park yapabilir, yol yapabilir benim projen, kardeşlik ve sevgi projesidir dedim. Dediler ki başkan ne diyorsun… Sevgili Ataşehirliler, bir kentte sevgi yoksa, aş yoksa, kardeşlik yoksa orada asla huzur bulamazsınız. Ben ve arkadaşlarım burada olduğu sürece asla insan ayırt etmeden bu kente barış, huzur ve kardeşlik getireceğiz.”dedi.

 YOLUMUZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN YOLUDUR

Alanı dolduran müzikseverlere bir konuşma yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, "Aramızda kurduğumuz gönül bağıyla sevgimizi yeşerteceğiz. Yeni umutlara, aydınlık yarınlara hep birlikte yelken açıp, kanat çırpacağız. Çünkü sizlerle birlikte gelecek güzel günlere inanıyoruz. Bu inançla, kardeşliğe, çağdaş yarınlara, bilime ve aklın aydınlığına güvencimiz her geçen gün artacaktır. Bizleri biz yapan, bir arada tutan çağdaş Cumhuriyet değerlerine inanıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’e inanıyoruz. Yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Cumhuriyet yoludur. Biz inancımızı laik Türkiye Cumhuriyeti’nden alıyoruz. Bizler, gücümüzü Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yolundan ve devrimlerinden alıyoruz. Bizler umudumuzu sizlerin o güzel yüreklerinden alıyoruz. Gücümüzü kadınlarımızdan, gençlerimizden, yavrularımızdan alıyoruz. Sizlere hizmet etmeye, gönüllerinizi yapmaya devam edeceğiz. Evlerimizin duvarlarında asılı bulunan Mevlanalar, Hacı Bektaşi Veliler, Yunus Emreler, Mustafa Kemal Atatürk’lerin bize öğrettiği, güzelliklerle geleceğimizi inşa edeceğiz. Bizleri, hiçbir etnik ve dini köken ayırmadan kardeş yapan bu isimlere layık olmalıyız. Kardeşliğimiz, birliğimiz, beraberliğimiz ve aile olmamız bu değerlerle yoğruldu. Ben ve arkadaşlarım, tüm bu değerleri göreve geldiğimiz 2009’dan bu zamana kadar Ataşehi’de yeşerttik. Yaşatmaya da devam edeceğiz” dedi.

                             

                                                             

Festival 19 Eylül Pazartesi günü Niyazi Koyuncu, Sefo, 20 Eylül Salı Arif Sağ, Belkıs Akkale, Erdal Erzincan, Tolga Sağ, 21 Eylül Çarşamba Candan Erçetin, 25 Eylül Pazar Kutsal Evcimen, Yavuz Değirmenci, Mikail Aslan, Onur Akın, 26 Eylül Pazartesi günü ise Latif Doğan ve Koray Avcı konserleriyle devam edecek.

  HABER VİDEOSU
Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ATAŞEHİR Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI