BAŞKAN BİNGÖL, TUZLA BELEDİYESİ SPOR AKADEMİSİ ÖĞRENCİLERİ İLE SPOR YAPTI

TUZLA BELEDİYE BAŞKANI EREN, ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ
 Tarih: 28-04-2024 22:34:13
BAŞKAN BİNGÖL, TUZLA BELEDİYESİ SPOR AKADEMİSİ ÖĞRENCİLERİ İLE SPOR YAPTI

 

Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl, Tuzla Belediyesi Spor Akademisi’ne bağlı BESYO Akademi Hazırlık Kursları öğrencileri ile spor yaptı. Gençlere başarılar dileyen Başkan Bingöl, “Tuzla, İstanbul'da, Marmara Bölgesi'nde ve hatta tüm Türkiye'de sporun başkenti olma pozisyonuna erişecek” dedi.

Tuzla’da Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO), Askeri Lise, Spor Lisesi, Polis Meslek Yüksek Okulları (PMYO) ve Milli Savunma Üniversite’sinde okumak isteyen öğrenciler, istedikleri okulların fiziki yeterlilik sınavlarında başarılı olabilmek için Tuzla Belediyesi Spor Akademisi kurslarında eğitim görüyor. Akademide eğitim gören gençlerle Şelale Park’ta buluşan Başkan Bingöl, tüm öğrencilere başarılar dileyip, onlarla spor yaptı.

SPOR EN ÖNEMLİ BAŞLIKLARIMIZDAN BİRİSİ

Sporun Tuzla'da en önemli başlıklarından olduğunu vurgulayan Başkan Bingöl, şunları kaydetti:

 “.Mevcutta çok güzel işleyen bir sistem var; bizler de bunu geliştiren olacağız. Tuzla, sporun İstanbul'da, Marmara Bölgesi'nde ve hatta tüm Türkiye'de başkenti olma pozisyonuna erişecek. Gençlerimizin geleceğe daha doğru baktığı, hedeflerine ulaşmalarında Tuzla Belediyesi'nin köprü olduğu, eğitimlerine fırsat verdiği ve böylelikle tüm ilgili alanlarında fırsat eşitliği yaratan bir Tuzla Belediyesi var, bunu geliştiren bir noktada olacağız. Daha fazla gencimizi buralarda görmek istiyoruz. Bugün gençlerimizle ısınma yaptım, onlar antrenmana devam edecek, ben de pazara, esnafa gideceğim. Antrenman beni de hızlandırmış olacak.”

BAŞKANA TEŞEKKÜR

Tuzla Belediyesi Spor Akademisi öğrencisi Atalay Sevindik,  Milli Savunma Üniversitesi sınavına hazırlandığını ifade ederek, “Bugün uzman hocalarımızla spor yapmak için Şelale Park'a geldik. Başkanımız da bizlere küçük bir sürprizde bulundu. Çok mutlu olduk, bize spor yapabileceğimiz bu hizmeti sağladığı için kendisine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Hazal Gölgen adlı öğrenci de “Tuzla Belediyesi'nin spor akademisinde de ücretsiz bir şekilde BESYO için çok güzel hazırlanabiliyoruz. Antrenörlerimiz çok iyi, koşuyoruz ve ısınmalarımızı yapıyoruz” dedi.

Hem BESYO antrenmanlarına geldiğini hem de Tuzlaspor'un futbolcusu olduğunu söyleyen Görkem Yalçıner de  “ U 19’da ve A takımına çıkıyorum. Hedefim bir an önce ana takıma yükselip kendimi Türk halkına göstermek olacaktır. Eren başkanımız da bugün geldi, ona da teşekkür ediyorum. Hepimiz de onu çok seviyoruz. Eminim bize destek olacaktır” ifadelerini kullandı.

BESYO AKADEMİ HAZIRLIK KURSLARI HAKKKINDA

Tuzla’da BESYO, Askeri Lise, Spor Lisesi, PMYO ve Milli Savunma Üniversitesi gibi okullarda okumak isteyen 105 öğrenci, istedikleri okulların fiziki yeterlilik sınavlarında başarılı olmak için antrenmanlarını sürdürüyor. Tuzla Belediyesi Spor Akademileri kurslarında uzman eğitimciler eşliğinde süren antrenmanların yanı sıra gençlere akademi tarafından üniversite sınavlarındaki başarıları için düzenli olarak deneme sınavları da yapılıyor. Haziran ayındaki sınavlara hazırlanmak amacıyla mart ayında ücretsiz olarak başlayan eğitimler yoğun bir tempoda devam ediyor.

 

 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER TUZLA Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI