BAKAN TEKİN, ÜMRANİYE'DE OKUL AÇILIŞINA KATILDI

MİLLİ EĞİTİM BAKANI YUSUF TEKİN: “BUNDAN SONRA SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN ‘TÜRKİYE YÜZYILI’ DİYE TANIMLADIĞI DÖNEMDE ARTIK ÜZERİNDE UĞRAŞACAĞIMIZ ŞEY BU EĞİTİMİN İÇERİĞİNİ BİRAZ DAHA NİTELİKLİ HALE GETİRMEK”
 Tarih: 20-03-2024 16:21:23
BAKAN TEKİN, ÜMRANİYE'DE OKUL AÇILIŞINA KATILDI

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ümraniye’de Dudullu Amanetoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılış törenine katıldı.

Ümraniye Belediyesi tarafından Yukarı Dudullu Mahallesi’nde yaptırılan, hayırsever Amanetoğlu ailesinin katkılarıyla tamamlanan Anadolu İmam Hatip Lisesi yapılan törenle eğitim hayatına başladı.

854 öğrenci kapasiteli okulun açılış törenine, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, Ümraniye Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, AK Parti İstanbul milletvekilleri, hayırsever Amanetoğlu ailesi ve çok sayıda davetli katıldı.

Toplam 3340,99 metrekare alan içerisinde yer alan okulun içerisinde 24 adet derslik, idari odalar, rehberlik odaları, kütüphane, toplantı odası, konferans salonu, mescitler, ıslak ve teknik hacimler ile personel odası bulunuyor. Yukarı Dudullu Mahallesi’nde inşa edilen liseden 854 öğrenci faydalanacak.

BAKAN TEKİN, “BAŞLATILAN İNŞAATLARIMIZI DURDURAN BELEDİYELERİMİZ VAR”

Milli Eğitim Bakanı Tekin, törende taptığı konuşmada bazı belediyelerin eğitime engel olduğunu vurgulayarak,  İstanbul gibi bir yerde bütçeden kaynak ayrılmasının bile okul yapmalarına yetmediğini söyledi.

Yusuf Tekin, sözlerini şöyle devam etti:

“Arsa üretemiyoruz, ürettiğimiz arsalar üzerinde inşaat yapamıyoruz veya ürettiğimiz arsalar üzerinde inşaatına başladığımız okullarda eğitim öğretim sürecini başlatamıyoruz. Neden? Çünkü, bazı belediye başkanları, bazı kişiler değişik sebeplerle ya politik sebeplerle, AK Parti iktidarı döneminde yapılması gibi ya da eğitim dışında başka öncelikleri olduğu için bize bu konuda yardımcı olmuyorlar. Başlatılan inşaatlarımızın durduran belediyelerimiz var. Yıllardır üzerinde hizmet verdiğimiz okumuzda mülkiyet davası açıp okulumuzun yıkımı için yargı sürecini başlatan belediyeler var.”

 

EĞİTİM VE ÖĞRETİM SÜRECİNİ YENİDEN REVİZE EDECEĞİZ

Bakan Tekin, konuşmasında şunları söyledi:

“Okullar yapıyoruz, çok güzel okullar yapıyoruz. Öğretmen atamaları yaptık, bundan sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Türkiye Yüzyılı’ diye tanımladığı dönemde artık üzerinde uğraşacağımız şey bu eğitimin içeriğini biraz daha nitelikli hale getirmek. Dünya koşullarında rekabet gücümüzü yükseltmek, hem de bu çocuklarımızın milli ve manevi değerlerimizin, vatanseverlik ve merhamet gibi toplumu bir arada tutan değerleri gelecek kuşaklara aksettirecek şekilde eğitim ve öğretim sürecini yeniden revize etmek, bu konuda adım atmak. Artık şimdi hep beraber bunu yapacağız” dedi.

Bakan Tekin okulumuzun hayırlı olmasını temenni ederek, ilçedeki hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Yıldırım ve hayırsever aileye teşekkürlerini sundu.

EĞİTİM, ÖĞRENMENİN VE ÖĞRETMENİN BİRLİKTE OLACAĞI BİR İŞTİR

İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan da vakıf olarak öğretmenlere yönelik kurs ve eğitim programları düzenlemeye başladıklarını dile getirerek, “Bu yıl İstanbul il Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir protokol imzalayarak düzenlediğimiz kursları nasıl güçlendirebileceğimizi değerlendirdik. Açacağımız kurslarla ilgili öğretmenlerimize çeşitli anketler uyguladık. Bunların sonucuna göre açılacak kurslarımızı belirliyoruz. Ayrıca önümüzdeki yıl kurslarımıza katılan öğretmenlerimizden sınıf dışı etkinlik projesi olanlara da maddi destek sağlayacağız” dedi. Öğretmenin ve öğrenmenin yaşı olmadığını söyleyerek konuşmasını sürdüren Erdoğan, “Eğitim; öğrenmenin ve öğretmenin birlikte olacağı bir iştir” şeklinde konuştu.

Bilal Erdoğan,  Dudullu Amanetoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin  Ümraniye’ye hayırlı olmasını temennisinde bulunarak, Milli Eğitim Bakanı Tekin, Belediye Başkanı Yıldırım ve hayırsever aileye teşekkür etti.

TÜRKİYE’DE 22 SENEDE YAPILAMAYAN İŞLER KALMADI

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Dudullu bölgesinin sanayisiyle, güzel insanlarıyla 4-5 mahalleden oluşan bir yer olduğunu ifade ederek, “Okul, videoda seyrettiğimiz gibi metroya çok yakın. Çok güzel bir millet bahçesini geçenlerde açtık. 180 dönüm üzerinde çocukların ihtiyacını göreceği, halkımızın ihtiyaçlarını karşılayacağı 7/24 hizmetin görüldüğü bir yer” dedi.

Başkan İsmet Yıldırım ayrıca Türkiye’de 22 yıldır yapılmayan işler kalmadığının altını çizerek, “Devletimiz, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde eğitimden, savunma sanayiye kadar her türlü hizmeti yapmaya devam ediyor. Eğitime desteklerinden ötürü Bakanımıza ve Bilal Bey’e çok teşekkür ediyorum. Hayırsever Hacı Emin amcamızdan da Allah razı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

Protokol konuşmalarının ardında BakanTekin, beraberindekilerle kurdela keserek okulun açılışını gerçekleştirdi.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ÜMRANİYE Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI