AYDIN YAVUZ: ‘HAYALİM KARTAL’

Siyasetçi İş insanı Aydın Yavuz, AK Parti’den Kartal Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı. Yavuz, aday adaylık başvurusunu AK Parti kartal İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu’ya teslim etti.
 Tarih: 15-11-2023 19:19:03   Güncelleme: 16-11-2023 19:30:03
AYDIN YAVUZ: ‘HAYALİM KARTAL’

AK Parti Kartal İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen törende konuşma yapan Aydın Yavuz; “2009 yılından beri karanlığa gömülen Kartal’ın 2024 yılı Mart ayı itibari ile aydınlığa kavuşacak. Geçmişin izlerini çok kısa sürede sileceğiz” dedi.

AK Parti Kartal İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen törenle Aydın Yavuz, İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu’ya aday adaylık başvurusunu teslim etti. Törende konuşma yapan AK Parti kartal İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu, ilçede ilk aday tanıtım toplantısı yaptıklarını ve şuana kadar 4 aday adayının başvurusunu yaptığını belirterek; “Tahminimize göre 10 kadar aday adayımız Kartalımızı kazanma noktasında çalışma yapmak üzere teveccüh gösteriyorlar. Bunlardan biri de ilçemizde yıllardır yönetim kurulu üyeliği yapmış değerli bir kardeşimiz Aydın yavuz beyefendi. Biz ilçe başkanlığı olarak çıkmış olduğu yolda Rabbim yardımcısı olsun, hayırlısı olsun. Hakkında genel merkezimiz il başkanlığımız vereceği karar hepimize hayırlı olur inşallah. Dileğimiz arkadaşlarımızın içinden çıkan bir kardeşimizin Kartal’da lider ruhu ile 3 dönemdir Kartal’da seçilmiş sayın Altınok ve Gökhan Yüksel bey seçilmiştir. Kendilerini tebrik ettik ama 3 dönemdir Kartal’da yaptıkları çalışmaları incelediğimizde Kartal ve Kartallılar için, çocuklarımız ve kadınlarımız için yaptıkları en ufak bir çalışmaya şahit olmuyoruz. Bu noktada biz Kartal AK Parti ilçe başkanlığı olarak Kartal’ı kazanacağımıza inanç, azim ve gayretle kararlıyız. Bunu samimiyetimle içtenlikle söylüyorum. Hani derler ya ‘Vakit tamam zaman o zaman. Zaman şimdi”dedi.

‘HAYALİM KARTAL’

Aydın Yavuz, yaptığı konuşmada ise; “2009 yılından beri Karanlığa gömülen Kartal’ın 2024 yılı Mart ayı itibari ile aydınlığa kavuşacak diyen Yavuz, ara geçmişin izlerini projelerimizle çok kısa sürede sileceğiz” diyerek şöyle devam etti; “Tarihi 6. asrın başlarına dayanan ve 1908 yılından sonra ilçe olan Kartal’ın her yönüyle bir kent olmayışı tüm Kartallıları üzmektedir. İstanbul Anadolu yakasının en önemli ilçelerinden biri olmasına rağmen tarih, turizm, ekonomi, Kültür, spor ve ticari olarak istediğini maalesef elde edememiştir. Bir yanı Marmara denizi ile masmavi olan bir yani Aydos dağı ve ormanıyla yemyeşil olan Kartal’ın ne bir meydanı ne de bir Millet parkı var. ‘Hayalim Kartal’ sloganıyla yola çıkan bu kardeşiniz, dürüst İnsanlar, doğru adımlar, yeni ve yaşanılabilir bir İlçe oluşturmak ve tüm Kartallı hemşerilerimizin hayallerini gerçekleştirmek için yola çıktığını bilmenizi istiyorum. 

DAHA YAŞANILABİLİR BİR KARTAL İÇİN…

Yıllardır yaşadığım Kartal’da hemşerilerimin hayatını kolaylaștıran ve yaşanabilir bir Kartal’a kalıcı hizmetlerimiz olsun diye aday adayı oldum. Kartallar yüksek uçar, benim en büyük hedefim yapacağımız hizmetlerle Kartal’ımızın çıtasını en yükseğe çıkartmak olacak. 2009 yılından beri Kartal ilçemize sağlıklı bir hizmet yapılmamıştır. Benim amacım Bugüne kadar yapılmayan ve hayal dahi edilmeyen hizmetleri yapıp İlçemizi hak ettiği konuma getirmek ve kalıcı izler bırakmak. Göreve geldiğimde, tüm hemşerilerimin Kartal’da neler yapılabilir noktasında fikirlerini, önerilerini alıp ortak aklın temsilcisi olarak Kartal’ı yaşanılabilir bir kent haline getirmek ve kalıcı projelerle İlçemize değer katmak istiyorum. Kısmet olurda görev bize nasip olduğunda tüm halkımızın başkanı olarak makamının kapılarını daima açık tutan, dinleyen, çözüm üreten, sosyal belediyecilik anlayışı ile halka hizmeti Hakka hizmet olarak gören bir belediyeniz olacak.’ Şeklinde konuştu. 

   EĞİTİM DURUMU

2010                Belford Üniversitesi İşletme Fakültesi

2010                Maltepe Üniversitesi İşletme Yöneticiliği                                                                                   

2014 Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Tanıtım Temsilciliği                             

İŞ DENEYİMLERİ

1989-1997        İbrahim Ethem İlaç A.Ş İlaç Mümessili

1997-2000        Abdi İbrahim İlaç A.Ş İstanbul Bölge Müdürlüğü

2000-2018         Adeka İlaç A.Ş Türkiye Satış Direktörü (Anestezi Grubu)

2019-2020        Pensa İlaç A.Ş Türkiye Satış Müdürü

2020-2021        Estanbul Estetik İşletmeci

2020-2021        Adeka İlaç A.Ş Türkiye Direktörü

2021-                İstanbul Diş Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı

 

SİYASİ DENEYİMLERİ

2002                 AK Parti Maltepe İlçe Başkanlığı-Okul Sorumluluğu

2008                 AK Parti Kartal İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği

2009                AK Parti Kartal İlçe Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı ve SKM Başkan Yardımcılığı

2014                 AK Parti Kartal İlçe Sosyal Politikalar Birim Başkanlığı                                                                                  

2018                 AK Parti Kartal İlçe Sosyal Politikalar Birim Başkanlığı

2018                  Kartal İlçe Başkanı Aday Adayı

Görevlerinde bulundu.

STK DENEYİMLERİ

Tüm Doğu ve Güneydoğu Dernekleri Federasyonu Kurucu   Başkan Yardımcısı

Türkiye Beyazay Derneği Kartal Şube Başkanı

Yeşilay Cemiyeti Kartal Şubesi Mali İşler Sorumlusu

Diyarbakır Tanıtma Kültür ve Yardımlaşma Vakfı İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi

Siirt Vakfı Anadolu Yakası Başkan Vekili

Güneydoğu Kültürleri Yaşatma Derneği’nin Başkan Yardımcısı

Doğu ve Güneydoğu Birlik Platformu İstişare Kurulu Üyesi

Tüm Diyarbakırlılar Derneği Başkanı

Adın YAVUZ evli üç çocuk babasıdır. Yaklaşık 40 yıldır Kartal’da ikamet etmektedir.

 

Etiketler
  DİĞER KARTAL Haberleri
HABER ARŞİVİ
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI