ilansitesi.net

Atatürkçü Düşünce Derneği, Mahmut Ustaosmanoğlu'nun cenazesini yargıya taşıyacak

Darbe imalı açıklamalarıyla sıkça gündemde yer alan Atatürkçü Düşünce Derneği'nden (ADD) yine tepki toplayan bir hamle geldi.
 Tarih: 29-06-2022 04:00:00
Atatürkçü Düşünce Derneği, Mahmut Ustaosmanoğlu'nun cenazesini yargıya taşıyacak

İsmailağa Cemaati’nin Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu, 93 yaşında yaşlılığa bağlı nedenlerle 23 Haziran günü Hakk'a yürüdü. Ustaosmanoğlu’nun vefatı sevenlerini yasa boğarken cenaze Fatih Camii'nden kaldırıldı. Cenazeye yurt dışından ve Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden yüz binlerce kişi katıldı.

ADD ZİHNİYETİ RAHATSIZ OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere cenazede siyasiler de yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da bulunduğu törende Ustaosmanoğlu'nun ölümünün ardından cemaate kimin liderlik yapacağının açıklanması ise Atatürkçü Düşünce Derneği'ni (ADD) rahatsız etti.

'GERİCİ' SUÇLAMASI

Türkiye'nin manevi değerlerini bir türlü kabul etmeyen ve her fırsatta dini değerleri itibarsızlaştırmaya çalışan ADD, "Laikliğe aykırı olduğu gerekçesiyle" cenazenin yargıya taşınacağını şu skandal ifadelerle açıkladı:

"O cenaze töreninde, devrim yasası ile yasaklanmış Nakşibendi tarikatının kolu İsmailağa Cemaati adlı gerici yapılanmanın ölen şeyhi yerine yenisinin atanmasına sessiz kalarak zımnen onaylayan devlet görevlilerinin anayasamızı ihlal ettiklerine tanık olduk.”

Etiketler
  Kaynak: haber7.com
  DİĞER MANŞET Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI