Ataşehir’de ‘Kazandıran Atık Pil’’ Kampanyası

‘’Atık Piller Sizden Hediyeniz Bizden” Sloganıyla Düzenlenen Kampanyada Belirlenen Miktarda Atık Pil Getirenlere Çeşitli Hediyeler Verilecek
 Tarih: 28-12-2023 15:07:01
Ataşehir’de ‘Kazandıran Atık Pil’’ Kampanyası

Çevre bilinci oluşturmak amacıyla birçok projeye imza atan Ataşehir Belediyesi, “Kazandıran Atık Pil” ismiyle ve “Atık Piller Sizden Hediyeniz Bizden” sloganıyla her yıl düzenlediği Atık Pil Toplama Kampanyası’nı yeni hediyeler ekleyerek yeniden başlatıyor.

Sıfır atık projesi kapsamında; çevre kirliliğinin önlenmesi, çevre bilincinin geliştirilmesi, geri dönüşüm uygulamalarının yaygınlaştırılması ve sıfır atık bilincinin oluşturulması amacıyla düzenlenen kampanyaya belirlenen miktarlardaki atık pilleri getirenler çeşitli hediyeler kazanacaklar.

Hediye kazanmak için belirlenen miktardaki atık pilleri toplayan yurttaşlar, bu atık pilleri Ataşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’ne teslim edecekler.

Sistem üzerinden başvuru kayıtları yapılıp, topladıkları atık piller tartıldıktan sonra imza ve tutanak karşılığında hediyelerini teslim alacaklar.

Atık pillerin çevreye vereceği zararı önlemeyi ve dağıtılacak hediyelerle de atık pillerin ayrı toplanması konusunda bir farkındalık oluşturmayı amaçlayan bu kampanyada 40 kilogram atık pile kablosuz kulak üstü kulaklık, 35 kilogram atık pile akıllı bileklik, 25 kilogram atık pile kablosuz kulak içi kulaklık, 20 kilogram atık pile taşınabilir şarj cihazı, 15 kilogram atık pile kırtasiye seti, 15 kilogram atık pile top seti, 10 kilogram atık pile USB bellek hediye edilecek.

Kampanya koşulları da şöyle:

1. Atık piller; ev, iş yeri ve okul gibi yerlerden teslim alınmıyor. Toplanan atık pillerin Ataşehir Belediyesi Hizmet Binası’ndaki İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’ne teslim edilmesi gerekiyor.

2. Kampanyaya katılmak için Ataşehir’de ikamet edilmesi gerekiyor.

3. 18 yaşından küçükler velisi ya da öğretmeni eşliğinde atık pillerini teslim edebilir.

4. Bir kişi ya da bir aile her hediyeden en fazla birer tane alabiliyor.

5. Hediyeler sınırlı sayıdadır. Hediyeler tükenene kadar kampanya devam edecek.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ATAŞEHİR Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI