Ataşehir’de “Göz Önünde’’ sergisi

Dostluk ve kardeşlik mesajını insan yüzleri ile vermeyi hedefleyen veren proje Ataşehir’de sergileniyor
 Tarih: 16-10-2023 11:18:55
Ataşehir’de “Göz Önünde’’ sergisi

Ataşehir ve Monheim’da yaşayan 2022 insanın portresinin gösterimi, büyük formatlı ışık projeksiyonları ile yapılıyor.

2015 yılından beri kardeş belediyeler olan Ataşehir Belediyesi ile Almanya’dan Monheim Am Rhein Belediyesi ortak birçok projeye imza atıyorlar.

Ataşehir Belediyesi’nin Monheim Am Rhein Belediyesi ile gerçekleştiği  ‘’Göz Önünde’’ projesi ile 2022 insanın portresi büyük formatlı ışık projeksiyonları ile hava karardıktan sonra yansıtılıyor.

Kültürler arası dostluğu artırmayı hedefleyen bu projeler, iki kentte yaşayan çocuk, genç ve yetişkinler arasında diyalog köprüsü kuruyor. Ataşehir ve Monheim Belediyeleri’nin imzaladığı işbirliği protokolüne göre her yıl bir proje Ataşehir’de, bir proje de Monheim’da gerçekleştiriliyor.

Alman fotoğraf sanatçıları Katarina Veldhues ve Gottfried Schumacher’in “Göz Önünde” isimli sanat projesi Ataşehir’de sergileniyor.

 İki sanatçının büyük formatlı analog kameralarıyla çekimlerini yaptıkları, Ataşehir ve Monheim’da yaşayan 2022 insanın portreleri, büyük formatlı ışık projeksiyonları ile İçerenköy Mahallesi’nde hizmet vermeye başlayacak olan İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi’nin dış duvarına yansıtılıyor.

Projenin açılış törenine  Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, Monheim Sanat Okulu Müdürü Katharina Braun, Sanatçı Gottfried Schumacher ve portre fotoğrafları çekilen Türk ve Alman yurttaşlar katıldı.       

Dostluk ve kardeşlik mesajını insan yüzleri ile veren proje 7 Ekim’de Almanya’da gösterilmeye başlanmıştı. Ataşehir’deki gösterimi ise 26 Ekim Perşembe gününe kadar saat 18.25 – 21.25 arasında devam edecek.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ATAŞEHİR Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI