ATAŞEHİR BELEDİYESİ YABANCI DİL KURSLARI AÇTI

ÜCRETSİZ OLACAK İNGİLİZCE, ALMANCA VE İSPANYOLCA KURSLARI HAZİRAN AYINA KADAR AYINA SÜRECEK
 Tarih: 25-01-2024 23:16:44
ATAŞEHİR BELEDİYESİ YABANCI DİL KURSLARI AÇTI

Ataşehir Belediyesi “Bir Dil Bir Kültür” sloganıyla, 16 yaş ve üstü Ataşehirliler için ücretsiz İngilizce,Almanca ve İspanyolca dil kursları düzenleyecek.

İçerenköy Mahallesi’nde hizmet vermeye başlayan İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi’nde yapılacak dil kursları, Milli Eğitim Bakanlığı  (MEB) onaylı olacak.

Dil kursları kapsamında hafta içi gündüz ve akşam, hafta sonu gündüz ve akşam olmak üzere 4 sınıfta A1 (temel) seviyesinde dersler verilecek.

6 Şubat Salı günü İspanyolca ve 7 Şubat Çarşamba günü Almanca ve İngilizce kurslarında dersler başlayacak.

Haziran ayına kadar sürecek kursların bitiminde yapılacak sınavlardan başarılı olan katılımcılara MEB sertifikası verilecek.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleşecek kurslar, ticari ve sosyal hayatlarında yabancı dil eksikliği yaşayan Ataşehirli yetişkinlerin ücretsiz olarak dil eğitimi alabilmelerine olanak sağlayacak.

Her sınıf için 20 kişilik kontenjan bulunan kurslara kayıt başvuruları, Ataşehir Belediyesi’nin web sayfası üzerinden 29 Ocak Pazartesi günü saat 11.00'den itibaren online olarak yapılabilecek.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ATAŞEHİR Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI