Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş Üsküdar’da

Bakan Göktaş, Üsküdar’da bulunan Engelsiz Yaşam Merkezi, Tebessüm Kahvesi ve İkinci Bahar Kahvesi’ni ziyaret etti.
 Tarih: 12-10-2023 11:53:12
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş Üsküdar’da

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Üsküdar’da engelli çocuklar ve yaşlılarla biraraya geldi.

Bakan Göktaş, Üsküdar Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi,  Down sendromlu gençleri çalıştığı Tebessüm Kahvesi ile İkinci Bahar Kahvesi’ni ziyaret etti. 

Engelsiz Yaşam Merkezi’nde yer alan ebru atölyesi, filografi atölyesi, el sanatları atölyesi, bakım onarım atölyesini gezen Bakan Göktaş, merkezde çalışan doktorlarla görüşerek merkezde yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Kursiyerlerin halk oyunları gösterilerini izleyen Göktaş dünyanın farklı yerlerindeki engelsiz yaşam merkezlerini ziyaret etmesine rağmen bu kadar kapsayıcı olanını ve geniş kitlelere hitap edenini ilk kez gördüğünü söyledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, çok etkilendiğini vurgulayarak, ‘’Dünyanın farklı yerlerini ziyaret etmeme rağmen bu kadar donanımlı, güzel hizmeti olan bir merkezle karşılaştığım için ayrıca mutluyum. Yani çok engelsiz yaşam merkezleri ziyaret ettim ama bu kadar kapsayıcı olanı ve bu kadar geniş kitlelere hitap edeni de ilk defa görüyorum. Öncelikle başkanımı tebrik ederim. Örnek belediyecilik, sosyal belediyeciliğin aslında çok güzel bir örneği bu’’ şeklinde konuştu.   

Göktaş, Üsküdar Belediye Başkan Hilmi Türkmen'e tebriklerini iletti.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de Üsküdar Engelsiz Yaşam Merkezi’nde,  ilçedeki tüm engelli grubuna hizmet sunduklarını dile getirerek, ‘’Bugüne kadar yaklaşık altı bin vatandaşımız, gencimiz buradan hizmet aldılar. Hem aileleri, hem çocuklar. Buradan hizmet aldıklarında çok mutlu oluyorlar. Çok dua ediyorlar Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti hükümetleri döneminde engelli vatandaşlarımızla ilgili çok güzel hizmetler yapıldı’’ dedi.

Bakan Göktaş, daha sonra Üsküdar Altunizade'de bulunan ve Down sendromlu gençlerin servis elemanı olarak çalıştığı Tebessüm Kahvesi'ni ziyaret etti. Gençlerle sohbet eden Göktaş, Down sendromlu çalışan Ahmet Mustafa Gültekin'in doğum gününü de pasta keserek kutladı.

Göktaş, tuttukları takımların futbolcuları tarafından imzalanan formaları Down sendromlu çalışanlara hediye etti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş son olarak Üsküdar Belediyesi tarafından açılan İkinci Bahar Kahvesi’ni de ziyaret ederek burada bulunan yaşlılarla sohbet etti.

 

Etiketler
  DİĞER ÜSKÜDAR Haberleri
HABER ARŞİVİ
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI